Studia na TU Berlin

Temat przeniesiony do archwium
Witam, szukałam na forum, ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moje pytania, stąd mój post tutaj.
Mianowicie, jutro zaczynam matury... I planuję zacząć studia na TU Berlin. Czy jest na forum ktoś, kto studiuje na powyższej uczelni (najlepiej informatykę) i chciałby odpowiedzieć mi na parę nurtujących pytań?

Ponadto, mam zdany DSD II na C1. Powiedziano mi, że jest respektowany w całych Niemczech, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniego zapisu. Czy wie ktoś może, czy ten certyfikat mi wystarczy?

No i jak właściwie wygląda cała papierologia? Świadectwo i wyniki z matur muszę mieć przetłumaczone na niemiecki, czy muszę dostarczyć coś poza tym?


Pozdrawiam! :)
Bardzo proszę o pomoc...
Cytat: neftys
Bardzo proszę o pomoc...
Wpadłabyś tu wcześniej, to byś się wszystkiego dowiedziała, ale baran w międzyczasie wszystko wyloschował. Tak to jest, jak się nie ma czasu na własne sprawy.
edytowany przez irkamozna: 07 maj 2013
Wchodziłam tu dwa razy dziennie i nic nie było. Faktycznie, nie mam czasu żeby siedzieć tu 24/7 bo powtarzam do matury. Spoko, poszukam/zapytam gdzie indziej, skoro tu tylko nagonka.
Faktycznie DSD II jest respektowany przez TU Berlin. Info na ten temat możesz znaleźć na stronie http://www.referat-1a.tu-berlin.de/menue/servicebereich_bachelor/internationale_bewerber/sprachkenntnisse/
Myślę, że inne niemieckie uczelnie też akceptują ten egzamin jako zwolnienie z egzaminu DSH.
Szczegóły odnośnie całej rekrutacji dla studentów zagranicznych znajdziesz tutaj http://www.referat-1a.tu-berlin.de/fileadmin/ref6/Dateien_IA2_3/Bewerberinfo_International.pdf
Pozdrawiam!

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie