Czy ktos studiuje w Germersheim?

Temat przeniesiony do archwium.
Poszukuje kogos kto studiuje w Germersheim, potrzebuje paru informacji.
Nie studiuję w Germersheim, ale byłem tam przez miesiąc na szkoleniu dla tłumaczy i coś niecoś udało mi się dowiedzieć również na temat studiów. Zamieść pytania na stronie, to postaram się na nie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć. Pozdrawiam.
super a wiec, dowiadywalam sie co nieco i wiem ze musze miec zdany DaF albo DSH, wiem ze u nich mozna zdawac egzamin DaF nie wiem tylko kiedy sie odbywaja te egzaminy a na ich stronie nie moge tego znalezc, interesuje mnie tez czy te studia trudne sa czy mozna sobie w miare poradzic?slyszalam tez ze obcokrajowcow przyjmuja tylko na semestr zimowy czyli tylko raz do roku czy cos o tym wiesz?ja chcialabym tam skupic sie na tlumaczeniach pisemnych i nie bardzo kapuje ten system tam jak to jest z wyborem jezykow, ja np.chcialabym robic tlumaczenia z niem.na pol. i z pol.na niem. ale wydaje mi sie ze musze jeszcze jeden jezyk wybrac tylko ze ja nie znam innego jezyka i chyba mozna np.wloski jako dodatkowy wybrac i tam w czasie studiow sie go uczyc. Nie wiem czy ja to wszystko dobrze rozumiem dlatego jakbys mogl co nieco mi pomoc i objasnic to bede wdzieczna, z gory dziekuje, Jusstaa

« 

Zertifikat Deutsch