dokumenty na studia w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,chciałam zapytac,czy ktos składał dokumenty na studia w Niemczech.jeśli tak,to czy świadectwo i pozostałe dokumenty musza byc tylko przetłumaczone u tłumacza przysiegłego,czy również potwierdzone u notariusza.Z góry bardzo dziekuję za pomoc
nie wiem czy to zalezy od uniwersytetu ale u mnie wymagali potwierdzenia w ambasadzie... muszisz jeszcze dokladnie dopytac... tlumaczenie przysiegle oczywiscie obowiazkowo ale notariusz?? nie sądze...

pozdrawiam
dzieki za odpowiedz.Ale jesli chodzi o ambasadę,to dawałas to do polskiej ambasady w Niemczech,tak?Gdzie studiujesz?ja mam zamiar w berlinie.
Ilona sluchaj...ja tez chce isc do Berlina!!a Ty w tym roku rozumiem??no ja tez..i w sumie tez sie zastanawialam mnad tym tlumaczeniem wlasnie..a idziesz na HU czy FU czy moze na tyen techniczny uniwerek??sluchaj..moze podalabys mi maila albo najlepiej gg bo bym chcila z Toba o tym pogadac.....nie czula bym sie taka samotna:P pozdrawiam goraco!!
hej,ja jestem teraz w Berlinie jako Au-pair więc nie mam ciągłego dostępu do internetu.Ale możesz pisać [email]
Jak bede w domu(a bede może w ten weekend albo nastepny) to podam ci numer GG.najlepiej to ty napisz swój numer GG,to ja się odezwie a narazie pisz maile
hej :) mnie tez bardzo interesuja studia w Niemczech .. nie mam jeszcze dokładnie sprecyzowanego miejsca ani kierunku., ale nie jest powiedziane że zaczne studiować juz od tego roku ;) . Bardzo proszę o kontakt wszystkich osób które również zainteresowane są studiowaniem w Niemczech :D . nr gg : 11 6[tel]. Pozdrawiam :)
Super,żę na was trafiłam.Tak jak wy chce zacząć studja w Niemczech jak by sie udało to od tego roku,najlepiej w berlinie choć jeszcze na 100% nie wiem.Bardzo was proszę o wsakazówki ,bo nie wiem za bardzo jak to zorganizować ,piszcie na maila [email]
Super,żę na was trafiłam.Tak jak wy chce zacząć studja w Niemczech jak by sie udało to od tego roku,najlepiej w berlinie choć jeszcze na 100% nie wiem.Bardzo was proszę o wsakazówki ,bo nie wiem za bardzo jak to zorganizować ,piszcie na maila [email]
jejku....jak tyle ludzikow chce w Niemczech studiowac to ja nie mam szans z moimi wynikami i swiadectwem:p...ale i tak pozdarwaim:)
jestem studntka na hu w berlinie - papiery skladalam w zeszlym roku: wtedy nalezalo miec przetlumaczone swiadectwo u tlumacza przysieglego i potwierdzone w konsulacie. ja potwierdzalam to tlumaczenie (i inne takze) w konsulacie we wroclawiu:)) (to nic nie kosztuje) pozdrawiam:)
a jaka miala studentka z Hu srednia z matur i na swiadectwie??
maturka 5,6 a swiadectwo 5,1 :))))))
i masz na imie Hania??:)....hmm...chyba sie juz troche znamy:)...
hehe, nie Asiu:PPPP
jak nie jak tak!!:P
A czy jest ktoś, kto studiuje na Brandenburskim Uniwerytecie w Cottbus?? Zastanawiem się, czy składać tam papiery i ,szczerze mówiąc, nie mogę podjąć decyzji...;( Pomóżcie!! czy studia w Niemczech są ciekawe?czy mozna znaleźć tam towarzystwo dla siebie?
Czesc, czy ktos slyszal moze o agencji "teamworxx". Ja chetnie skorzystalabym z ich uslug ale sie troche boje ze to jakas sciema. Jesli macie ochote to wejdzcie na ich strone (www.teamworxx.com) i powiedzcie co o tym myslicie...
ja slyszlam dosc duzo..podobno wszyko dobrze zalatwiaja..tylko troche to kosztuje..no i wes pod uwage to ze takie zalatwianie ktore za ceibie zalatwia to i tak pozniej bedzie cie czegkalo i nikt Ci juz nie pomoze wiec wiesz..dlatego ja wole to sama zrobic...ale ogolnie podobno dobrze wszystko zalatwiaja!!
nie rozumiem, przeciez jak zalatwia za ciebie to przyjedziesz i masz wszystko zalatwione. jedziesz prosto do akademika!
ja chce skorzystac z ich ofert!! tez sie zastanawiam. chca sie ze man spotkac w swidnicy...a ja mieszkam w lodzi to dalej niz do berlina.. ja sie wybieram na studia do poczdamu. moze mi ktos powiedziec ajkie jest tam srednie utrzymanie/? ile kasy msuze zporganizowac w miesiacu no i jak jest z praca jaka i za ile?pozdro
Hej! Podaj swojego mejla - pomoge Ci. Mieszkam w Berlinie i mam troche wolnego czasu. Pozdrawiam.
a ja tez moge prosic o pomoc albo chociaz jakies inf??bo chcialabym w Berlinie studiowac... moj mail [email] ...pozdrawiam:)
[email]
ja tez chce skorzystac z ich oferty, chce do monachium na studia, ale nie wiem czy zdąze jeszcze załatwić wszytskie dokumenty prosze pisać na [email]
Bylabym bardzo wdzieczna za pare potrzebnych informacji o studiowaniu w Berlinie na FU badz w Poczdamie.Jak wysoko srednia musze miec i jakie dokumenty mi sa potrzebne.Co zwala mnie z DSH?I jaki jest poziom DSH.Ktos moze pisal?:)I na jakim poziomie trzeba miec niemiecki na starcie by wybierac sie na studia do Niemiec.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa