przedszkole polsko-niemieckie

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam przedszkola niemiecko-polskiego bądź niemieckiego na górnym śląsku? Jeśli ktos ma jakieś informacje na ten temat, bardzo prosiłabym o pomoc. Przez jakiś czas mieszkałam w Niemczech i moja córka trochę podłapała tego języka i nie chciałabym, żeby to poszło na marne. Czytałam trochę o przedszkolach bilingualnych w Polsce, ale nie mogłam nic znależć na temat takich projektów w okolicach gliwic, katowic czy zabrza itp. z góry dziękuje za odpowiedź
zapytaj w urzedzie oswiaty lub miasta albo poszukaj w ksiazce telefonichnej
niestety przeszukalam wszystkie ksiazki, net, obdzwonilam wszystkie urzedy, nawet dom wspolpracy polsko-niemieckiej czy towarzystwo niemcow na slasku, jedni nie wiedza inni mowia, ze publiczne jest tylko 1 na granicy z woj. opolskim (b.daleko). Dlatego uczepilam sie mysli, ze moze jest jakies niepubliczne lub prywatne, stad moje pytanie. ale dzieki za rade
jezeli byloby jakies niepublichne czy tez prywatne to napewno maja telefon, czyli jezeli niema w ksiazce telefonichnej albo informacja telefoniczna, to pewno nic takiego nie istnieje w twojej okolicy
witam,bardzo długo szukałam kogoś takiego jak Pani gdyż mam identyczny problem.Wróciłam do Polski a moja córka w przedszkolu w Niemczech nauczyła się na jakimś tam sobe poziomie tego języka.Szukałam od sierpnia do tego czsu przedszkola aby był niemiecki ale bez skutku.W każdym przedszkolu jest angielski.Ja jeatem z Katowic i jeżeli ma Pani taką możliwość to nasze dzieci mogą się razem spotykać i wspólnie się uczyć pod nadzorem nauczuciela.U nas w domu cały czas rpzmawiamy w języku niemieckim, gdyż szkoda by było aby córka zapomniała tego czego się tam nauczyła ale przez ten cały rok chodziła dodatkowo na lekcje prywatne aby mimo wszysko obserwował ją nauczyciel.To są zabawy a nie nauka gdyż córka ma 5 lat.Na wakacje też wyjeżdżamy do miejsc gdzie w przedszkolu jest dużo niemców.Warto to w dziecku utrzymać.My z mężem wiemy ,że zrobiliśmy dużo i córka jest już dwu języczna.Czekam na odpowiedż.Weronika
czy znalazla juz Pani polsko-nieieckie przedszkole?Ja tez szukam takiego przedszkola i nigdzie nie potrafie znalezc.Wiem ze takie jest w Gliwicach.2 lata temu trafilam na ulotke o takim przedszkolu ale niestety nie mam jej juz a bardzo by sie nam teraz przydala.Prosze o odp. jesli udalo sie Pani znalezc to przedszkole.Z gory dziekuje i pozdr.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie