Klasa 0 w Liceum

Temat przeniesiony do archwium.
Nie piszę tu o szkole językowej, raczej o klasie.
( Jakby coś można ten post usunąć jeżeli nie będzie zgadzał się z kategorią )

Mam takie pytanie. Czy istnieję w Waszych miastach Liceum z klasą ' 0 ' z rozszerzonymi językami ?
Pytam, ponieważ jestem ciekawa czy w Polsce istnieje dużo takich liceum.
Ja do takiej klasy chodzę od września, gdzie mam 16h języka niemieckiego w tygodniu.
Jest to taka klasa w zamian za 3klasę gimnazjum. Jestem uczennicą dwóch szkół w jednym czasie, ale większym obowiązkiem jest uczęszczanie do liceum, ponieważ idąc do tej klasy najważniejsza jest nauka języka obcego.
Po klasie zerowej jestem bezpośrednio uczennicą owego liceum i w latach nauki licealnej jest kilka przedmiotów ( biologia, matematyka, chemia oraz konwersacje ) z nauczycielem, który przyjechał z Niemiec do Polski i potrafi jedynie kilka słów po polsku.
Od nowego roku szkolnego mnie to czeka, miejmy nadzieję, że sobie poradzę.
W Łodzi jest takie liceum z klasą 0.
ja zawsze myślałem, że to tylko w moim mieście były zerówki...;p ale z autopsji polecam jeżeli to jest dobre liceum. Potem na luzie można pisać testy gimnazjalne, bo w końcu już masz miejsce w liceum - zawsze o dwa (czy już trzy?) stresujące egzaminy w życiu mniej, co może uchronić Cię przed wczesną nerwicą ;)
co do języka - jeżeli będziesz chcieć się uczyć, to masz jakieś tam większe szanse, że coś z niego załapiesz, jeżeli nie będziesz chcieć, to czy dwie godziny w tygodniu, czy 16, wyjdzie na to samo ;) liceum, liceum nie równe, ale cudów nie ma sobie co obiecywać:p
Słyszalam o jednym z LO z klasą zerową, mam tylko wrażenie, że do tej klasy '0' kwalifikujesz sie/bądź nie, po zdanym juz egazminie gimnzjalnym, co oznacza, że chodzisz do tego LO 4 lata (jak do technikum, na przykład). Szkoła chwalona, z wyższym poziomem.
Ja uczęszczam do takiej klasy tyle ze mam 18 h francuskiego.
Gimnazjum mam skonczone a teraz to liceum bedzie trwalo 4 lata.
Raz w tygodniu mam ok 2 h z rodowita francuska
W przyszłym roku mam przedmioty wykładane po francusku na 100% na razie historia i chemia.
Takie klasy to naprawde super wybór.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie