Szkoła językowa Niemcy (ew. Austria) na lato

Temat przeniesiony do archwium.
Hallo!
Chciałbym pojechać do Niemiec lub do Austrii na jakiś letni kurs. Trochę wolnego czasu ale więcej nauki na np. 2 tyg. Najlepiej w jakieś rejony nie nadmorskie ponieważ mieszkam prawie nad morzem (Szczecin) czyli gdzieś w górach z tym, że jak na naukę to słyszałem, że akcent czasami bywa tam paskudny.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Obecnie mój niemiecki jest na poziomie może nie słabym :) ale na podstawowym także z komunikacją może być różne jeśli chodzi o różne formalności na miejscu więc lepiej jak bym mógł załatwić to już tutaj.
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i infomacje
Viel Gruß ;)
hej obecnie ja jestem teraz w Niemczech od ponad roku i moge ci udzielic pewnych skazowek czyli tak jesli chcesz nauczyc sie jezyka to nie radzilabym ci jechac w gory mam tam kumpele i tam jezyk niemiecki jest praktycznie calkiem inny np.tak jak w polsce bys pojechal w gory i slyszal goralski tak samo jest to tutaj ja obecnie jestem w Hamburgu i to wcale nie jest przy morzu i polecalabym ci te rejony.Obecnie przygotowuje sie do egzaminu B1 w sobote mam go chodzilam tez tutaj na 2kursy i powiem ci zeby nie te kursy nie te 4godziny dziennie w szkole to nie umialabym teraz niemieckiego na tym poziomie co umiem.Z tego co wiem to w wakacje tutaj nie ma szkoly wiec chyba bedzie ci ciezko a w innym terminie to pewnie masz szkole w Polsce....Pozdrawiam i zycze ci powodzenia:))
Chodzi mi o letni kurs gdyż mam chodzę w PL do szkoły.
Rozumiem, że rok temu przeprowadziłeś się do Niemiec i chodziłeś tam na kursie.
Co do gór to nie jest to warunek. Chodzi mi o szkołę językową , intensywny kurs niemieckiego. Tylko nie wiem w jakiej szkole i gdzie wybrać najlepiej kurs, nigdy nie byłem na czymś takim i się nie orientuje.
Hej!
Ja w zeszłe wakacje byłam w Wiedniu na kursie językowym. Uczyłam sie w szkole Actilingua i bardzo polecam ją. Sama wybrałam normalny kurs czyli 4 h dziennie ale były również kursy intensywne po 6 h. Zajęcia są z dwoma lektorami(intensywny z 3), jedna część to gramatyka a druga konwersacje. Co tydzień jest test z gramatyki czyli można sprawdzić jak idzie nam nauka. Ale ogólnie to atmosfera jest bardzo miła, lektorzy są młodzi pełni zapału, często też graliśmy w jakieś gry, żeby łątwiej było nam przyswoić wiedzę. Jeśli chodzi o wymowe to moim zdaniem w Wiedniu bardzo ładnie mówia po niemiecku i nie ma większego problemu żeby ich zrozumieć.
Ja wszystko załatwiałam czyli kurs, zakwaterowanie i transport od dworca przez krakowska szkołę Glossa, czyli nie trzeba znac języka żeby sobie to załatwić.
Ja jestem bardzo zadowolona po tym kursie i o niebo lepiej rozumiem co się do mnie mówi po niemiecku i jestem zakochana po tym wyjezdzie w Wiedniu, nie sposób nudzic się tam po zajeciach.
Jeśli bedziesz mieć jeszcze jakies pytania po napisz.
witaj,
skoro tak to może pomożesz mi napisać kilka zdań(w liście formalnym) o takim kursie(dokładnie list do szkoły językowej)????
bardzo proszę o pomoc...pozdrawiam:)
Witam!Wybieram się w wakacje do Braunschwiegu aby wziąć udział w Internationaler Sommerkurs.Czy jest ktoś kto także się tam wybiera?Razem byłoby razniej:)Pozdrawiam Was serdecznie i czekam na wiadomość

(http://www.sz.tu-bs.de/ru/deutsch/internationale-sommerkurse/kurse/kur
s-a/)
Podbijam temat.

Może jakieś nowe propozycje, komentarze kursów? Myślę o kursie 3-4 tygodniowym, intensywnym w jakimś ciekawym regionie Niemiec, no i oczywiście w jakieś przystępnej cenie. Jestem na poziomie początkującym, ale intensywnie pracuję nad niemieckim ,bo za niecały rok jade do Hanoveru na studia. Może doradzicie mi chociaż jakie miasto wybrać najlepiej (myślę o Berlinie, Monachium, Hamburgu i Wiedniu). Jak ktoś już wybrał albo był w jakieś szkole był bym wdzięczny za opinie/linki itp. :) Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia