Czy mam szansę???

Temat przeniesiony do archwium.
Uczyłam się w 5-letnim liceum ekonomicznym i w tym roku zdawałam starą maturę. Uczyłam się tylko języka niemieckiego, a byłam z niego bardzo dobra. Powiedzmy najlepsza w klasie. Matura z języka obcego nie była obowiązkowa, ale wybrałam język niemiecki na ustną. Ze szkoły zdawało go tylko 8 osób, z czego 6 z naszej klasy. Ja z egzaminu dostałam 6, chociaż nie byłam perfekcyjnie przygotowana. Odpowiadałam płynnie i w ogóle zdziwiłam się, że dostałam tak wysoką ocenę.

Chciałabym studiować germanistykę na Uniwersytecie w moim mieście - Rzeszowie, ale podobno trudno się tam dostać. Jest tylko ok. 50 miejsc, z czego 2/3 przypada na nową maturę, a tylko 1/3 na kandydatów zdających egzamin wstępny. Zdaje się egzamin pisemny z niemca i ustny z elementów gramatyki języka polskiego. Nie wiem, czy oni patrzą jakoś na oceny z matury. Chciałabym się tam dostać i potem zająć się tłumaczeniami. Na nauczycielkę się niestety nie nadaję.

Napiszcie czy mam jakieś. Jeśli tak, to jak ciężkie są te studia i czy dałabym sobie radę???
na pewno masz szanse ja tez na nauczycielke sie nie nadaje tez interesuje mnie praca tłumacza
czesc Hermosa:) Jeżeli nie sprobujesz, nie dowiesz sie czy masz jakies szanse:) Ja tezucze sie w technikum ekonomicznym i mature mam co prawda dopiero za rok, ale tez wybieram sie na germanistyke, a tlumacz to po prostu marzenie. Ztego co mowia mi moje nauczycielki to studia jezykowe sa trudne i wymagaja systematycznosci i zaangazowania. Zycze Ci powodzenia:)
Czesc;-))ja tez mature dopiero bede zdawac i no coz..bardzo sie boje hehe nie wiesz ile trzeba miec mniej wiecej punktow i gdzie jest sie latwo dostac?prosze o pomoc papaty

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa