gdzie najlepiej

Temat przeniesiony do archwium.
Hallo:),

wybieram sie na kurs TestDaf lub DSH. Mysle o Monachium (bo tam tez chcialbym studiowac na TUM-ie), ale mam dylemant co do oferowanych kursow: moze ktos z Was ma w tym jakies doswiadczenie i by mi doradzil. Zastanawiam sie nad dwoma szkolami 'did' i 'dkfa'. Nie wiem czy to jest w ogole dobry wybor, jesli nie to prosze doradzcie mi. Zalezy mi na szybkim jak najszybszym zdaniu certyfikatu od pazdziernika chcialbym zaczac juz studia...Moj poziom niemieckiego: umozliwiajacy dostanie sie do NKJO :D

Dziekuje za wszelkie rady,

Pozdrawiam,
M.
No skoro chcesz studiować w Bawarii, to potrzebujesz bawarski świstek - mam tu na myśli dyplom DSH... Z tego co wiem Bawaria jako najbogatszy land stawia wysoko poprzeczkę ludziom starającym się tam studiować (bo najwięcej osób chce studiować właśnie w Bawarii). Już np. w sąsiedniej Badenii Wirtenbergii zdać jest DSH o wiele łatwiej. Ja radzę Ci pojechać wcześniej z dwa miesiące lub miesiąc przed rozpoczęciem semestru i zapisać się na kursy na uniwerku na którym będziesz zdawać DSH. Są takie miesięczne kursy przygotowujące, które zaczynają się właśnie miesiąc przed egzaminem. Istnieje taka możliwość zapisania się na uniwerek jeszcze przed zdaniem tego egzaminu w celu przygotowania się do niego.

« 

Studia językowe