Czy trzeba, czy nie trzeba?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy, żeby zdawaz np. na Zertyfikat B2, albo np. C1 tzreba chodzic na jakies kursy?
Czy moża poprostu tak sobie wykupic egzamin
nie musisz uczeszczac na kurs,ale czasem warto. Wystarczy ze wplacisz odpowiednia kwote za egzamin,wczesniej masz jeszcze mozliwosc zdania egzaminu probnego,zeby sprawdzic swoje sily i przygotowanie do juz wlasciwego egzaminu.Probny jest bezplatny.
Ja zdawalam ZMP czyli jak ktos mi juz powiedzial tu na forum,odpowiednik obecnego C1 to chodzilam na kurs.Moglam go zrobic w 4m-ce albo w 8(1 lub 2 sem liczy kurs). Wybralam w 8mcy z racji innych zajec ,ktorym tez musialam troche czasu poswiecic.
Tak naprawde to zaluje tylko ,ze chodzilam na kurs w 1wszym semestrze.Drugi jest duzo bardziej pomocny,bo przygotowuje cie odpowiednio pod katem egzaminu.
Próbny też jest płatny. Chyba, że szkoła, do której chodzi się na kurs zarazem organizuje egzaminy, to najczęściej w ramach tego, że jest się jej słuchaczem, nie trzeba płacić za próbny egzamin.
no wlasnie ja pisze o tym twoim "chyba ze";]
Zdajac egzaminy w Goethe Institut,placisz tylko za egzamin nie musisz uczeszczac na zaden kurs a masz egzamin probny bezplatny,jakos m-c przed tym wlasciwym. Moze sie pozmienialo..Ja zdawalam 2 lata temu.
dzięki
ija na tym skozytaam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie