zmp, zop.

Temat przeniesiony do archwium.
hallo! ;-)
właśnie mam taki dylemat, bo postanowiłam sobie, że muszę w końcu zdać jakiś z tych egzaminów. Robiłam przykładaowe testy na zmp i zop i niby obydwa mi nieźle poszły, ale w zop obawiam się trochę częsci ustnej i to przekłształcanie tego tekstu, to też takie trochę dziwne czasami i dlatego się trochę obawiam.
mógłby mi ktoś bardziej doświadczony coś doradzić, co mam zdawać zmp czy zop?
;-)
Hilfe! ;D
Chetnie pomogłabym CI, ale mój niemiecki nie jest aż tak dobry, żeby doradzić. Sama się zastanawiam nad egzaminem. Chce studiowac w Niemczech, mój poziom to tak B2, chcę iść od kwietnia na intensywny kurs języka w Berlinie i sie zastanawiam ile potrzebuje czasu, żeby być na poziomie C2. Przeróżne oferty językowe zachęcają do nauki jednego poziomu w 1 miesiąc, ale jakoś mnie to nie przekonuje, uważam ze to trochę mało czasu, nawet przy systematycznej i intensywnej nauce, Jak myślisz? długo potrzebowałaś uczyc się języka, żeby teraz zdawać dosyć trudny egz zop???? pozdrawiam:)
Ja mam oczywiście analogiczny problem jak Jaga i jedynie podczepię się pod jej prośbę :)
Nie jestem w tej sprawie ekspertem, bo mam zdany jedynie Goethe C1, ale spróbuję udzielić logicznej odpowiedzi. Skoro ZOP faktycznie nieźle Ci wychodzi i tylko trochę obawiasz się cześci ustnej, to co za problem popracować nad tą częścią? Po co tracić czas i pieniądze na niższy poziom, jeżeli radzisz sobie z wyższym? ZOP daje więcej możliwości.
Przed zdawaniem C1 też niektóre zadania wydawały mi się dziwne i chociaż intensywnie pracowałam nad jezykiem, byłam pełna obaw aż do chwili egzaminu. Zdałam na 96%. Więcej wiary w siebie!
Mam takie pytanko, jak robiłaś kurs na C1 to gdzie i najlepiej powiedz mi ile czasu robi się taki kurs. Ja znalazłam szkołe fajna w Berlinie, ale miesiac kosztuję 425 Euro i zastanawiam się czy w miesiąc da rade przerobic cały poziom C1. Zastanawia mnie to, bo ceny sa podane tylko na miesiąc, a kurs moze bedzie trawać 2 miechy, co raczej bardziej jest realne. Napisałam do szkoły i czekam na odp. A jak było u Ciebie>
Chodziłam na roczny kurs do szkoły Empik w Poznaniu (120 godzin). Trudno mi ocenić, ile czasu wystarczy - zależy od Twojego poziomu wyjściowego, od tego, czy musisz podszkolić umiejętności językowe w ogóle, czy wystarczy tylko popracować nad typowymi zadaniami. Ja musiałam się nieźle przyłożyć, ponieważ po 8 latach nauki w szkole i na lektoracie miałam rok przerwy w kontakcie z językiem. Po kursie spędziłam jeszcze pół wakacji z nosem w książce i niemieckiej tv, bo w trakcie roku akademickiego nie miałam zbyt wiele czasu. Egzamin zdałam w sierpniu.
Hej, moze ja Ci pomogę.
Od grudnia chodzę na intensywny kurs niemieckiego w IIK w Duesseldorfie.
( w Berlinie też jest ta szkoła)
zaczęłam od poziomu B1 (2) a teraz po 4 miesiącach jestem w C1.
Jeden poziom robi się tu 2 miesiące, tak jest chyba we wszystkich szkołach, gdzie jest podział na 10 poziomów.
Jeden miesiąc kosztuje 400 euro ale naprawdę warto :)
Dodatkowo przygotowują do DHS i DAF które trzeba zdać, żeby w niemczech studiować.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie