kto mi powie??

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!! Zamierzam zdawać (mniej wiecej za rok)ZMP. Niestety jezyk niemiecki jest moim drugim jezykiem obcym,troszke go zaniedbuje(studiuje anglistyke i to jest moja pasja:)) ).Jednak juz w klasie maturalnej zdalam ZD(wydawal mi sie dosc latwy...)i teraz caly czas,mniej lub bardziej intensywnie,kontynuuje nauke.Czy ktos, kto juz ma ZMP lub z innych przyczyn umie cos na ten temat powiedziec,moglby mi przyblizyc ,co ja wlasciwie musze umiec alby zdac Mittelstufe...??Wiem ze pytanie jest niekonkretne,ale chodzi mi glownie o to,jak powinnam sobie radzic z mowieniem...jakie tematy sie trafiaja,czy sa dosc oczywiste czy moze juz bardziej specjalistyczne...nie wiem....chetnie dowiem sie o tym egzaminie czegos od Was(nie chce suchych info oficjalnych)bo chce sie do niego dobrze przygotowac...Pzdr
heja między ZMP a ZD jest duza różnica szczególnie jesli chodzi o rozumienie tekstu (chodzi o Lese und Hoerverstandniss ) mysle ze ZMP mozna porownac z CAE a moim zdaniem nie mozna porownac ZD z FCE. FCE jest trudniejszy.
Gramatyka cała ale bez przesady (nie ma takich wyjątków o których przeciętny Niemc nie słyszał jak to sie zdaża na ZOP)
teksty moga byc o wszystkim ja mialem o zaletach i wadach póznego macierzyństwa i o sportach ekstremalnych takze pelen zakres
skad jesteś? :)
Dzieki!! Akurat o rozumienie tekstu oraz o sluchanie najmniej sie martwie,bo to mi idzie bardzo dobrze.A z reszta,tak jak kazdy,wiecej rozumiem niz umiem wyprodukowac:) Dlatego najbardziej obawiam sie ustnego...Moglbys mi powiedziec,jaki miales temat/tematy na ustnym i jak on w ogole wyglada??Bylabym wdzieczna:) A jestem z Warszawy.
w sumie nie mialem ustnego tzn to co pan robi 5 min i po zawodach ogolnie to sa scenki opis jakiego zdjecia takie pierdoly
extaza dealler. [email]