ustny

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich!
mam jeden problem. nie mieszkam w zbyt duzej miejscowosci a wiec mozliwosci nauki aktywnego niemieckiego mocno sie zawezaja. dlatego musze jakos (nie wiem jak) nauczyc sie gadac w tym jezyku? wiecie moze jakie sa sposoby na nauczenie sie gadania? wiem wiem..... gadac gadac i gadac ale czy znacie moze jakies stronki na ktorych mozliwy jest jakis zbior tematow do takiego 'pogadania sobie' albo moze sami macie? albo np jakies obrazki bo na tym ZMP to takie beda? a moze jeszcze jakies inne metody uwazacie za dosc dobre?

piszcie

pozdrawiam wszystkich
uważam że fajne są repetytoria tematyczne (te szkolne, wydawnictwa Wargos)- szczególnie nr 3 i dla dorosłych. Dużo różnych tematów, masa słownictwa i zwrotów które można poćwiczyć nawet mówiąc do siebie
Jesli chodzi o obrazki to bierzesz dowolną gazetę, otwierasz i opisujesz co widzisz. Specjalnych materiałów z obrazkami nie ma, są ale w książkach do matury.
Trudno nauczyć się mówic samemu. Najlepiej miec z kim ćwiczyć.
hej!ja mogę polecić Ci moj sposób doksztalcania niemieckiego: kupilem w supermarkecie niedroga satelite(koszt ok 200zl) zlapalem niemiecka satelite Astra i odbieram wszystkie ich programy,obsluchasz sie niemca jak nigdy dotad,slownictwo i wymowa od razu sie poprawia.pozdrawiam
Hej, na jednej stronie o ustnej części ZMP przeczytałam: "Po wylosowaniu zestawu egzaminacyjnego zdający przygotowuje się do odpowiedzi przez ok.15 minut. Egzamin trwa 15 minut i składa się z dwóch zadań poprzedzonych wstępną rozmową, w której zdający przedstawia się. Ta część może być przygotowana w domu i nie jest punktowana. " O jaką wstępną rozmowę chodzi? Co ja mam o sobie powiedzieć? Czy mogę to pominąć?

« 

Pomoc językowa