kto zdaje 1.06 ZD?

Temat przeniesiony do archwium.
witam serdecznie,
zdaje w piatek ZD i boje sie jak diabli, ktos jeszcze z was zdaje? ja jestem z rzeszowa:)
co może się zdarzyc? macie jakies pomysly na ustny? kompletnie nie wiem jak powtarzac na tak krotko przed certyfikatem:(
hej:)
ja zdawałam w lutym tego roku w promarze i moge Ci dać pare rad:)
1sze najwazniejsze nie stresuj sie tak bardzo,staraj sie przed wejsciem dobrze skoncentrowac i nie przysłuchuj sie jak ludzie pod sala sie ucza innych rzeczy bo Ci sie wszystko pomiesza
2gie pamietaj ze pierwsza mysl jest zawsze najważniejsza i jak cos juz zrobisz:)to nie stara sie tego nie poprawiac na cos innego.
3cie nie pisz duzo w liscie na czesci pisemnej,stawiaj na jakos listu a nie na ilosc pisz wyraznie i najleppiej od razu na czysto na kazdy temat po 4 zdania i spoko bedzie.
usntymy mialam i oszczedzianiu kasy ludzi diagram itp a potem o tym jak przekonac swoich znajmochy do kursy z niemca czy lepiej zeby sie sami uczyli niemca bo jada na wycieczke czy lepiej zeby poszli na kurs, wiem ze koles przedmna mial wywiad przeprwadzic jakis jako 3cie zadnie.
ja mam jakies tam materiały na ZD na usntny i jakes egz jakie krazyły na forum wiec moge Ci cos podesłac albo pozyczy bo pisze z Rzeszowa:)
pozdrawiam:)
dziękuję Ci bardzo za rady:)) chciałabym się nie stresować, ale czy mi się to uda, to zobaczymy :D najbardziej boję się właśnie ustnego, bo nie umiem tak bardzo szybko reagować, musze się chwilę zastanowić, żeby powiedzieć coś sensownego:( pisemny może roztrzaskam, w końcu uczę się tego niemca już tyle lat... ale nigdy nie miałam okazji prawdziwie gadać i gadać w tym języku, dlatego ciężko mi to idzie... ale nic to..

byłabym Ci ogromnie wdzięczna za te materiały, chętnie coś porobie jeszcze, może mi to pomoże;) oto mój mail: [email]

Ja zdaje na Wsizie, niby znam babki i powinno być sympatycznie, ale jak to bedzie naprawdę to nie wiem..

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego