Jak udokumentować 800 godzin by przystapic do DSH?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, chcialbym studiowac w Niemczech, by to zrobic oczywiscie musze zdac DSH. Jednakże by przystąpić do dsh musiałbym zdać jez. niemiecki na maturze, a niestety nie zrobilem tego. W takim razie w celu zaproszenia na w/w egzamin musze poświadczyc 800 godzin nauki jezyka niemieckiego. Moje pyt. jest nastepujace - jak to zrobic ?! Czy mam pozbierac zaswiadczenia od mojej szkoly podstawowej nastepnie gimnazjum, liceum, ze studiów o uczeszczaniu na zajecia jez niemieckiego?, czy wogóle szkola mi wyda takie zaswiadczenia ? i czy beda dokladnie obliczac na ilu godzinach bylem :D. Wydaje mi sie to troche dziwne, i chcialbym sie zapytac czy ktos moze juz mial do czynienia z czyms takim, i jak wyglada zalatwiania tego zaswiadczenie w praktyce. z gory dziekuje za wszelkie informacje, a jesli w gdzies sie pomylilem - przepraszam i prosze o korekte.
Musisz zdać ZMP ^^
hej:)
rozumiem Cie bo mialam ten sam problem dwa lata temu. Ja nie mialam zdanego ZMP tylko ZD, co odpowiada nie wiem dokladnie ilu godzinom ale na pewno mniej niz 800, wiec oprocz tego dodalam zaswiadczenie z liceum i brakowalo 100 godzin ktore "zalatwilam" sobie w szkole jezykowej pollegalnie (z akcentem na "pol" :P )
od razu Ci mowie ze oni tego nie sprawdzaja wiec zalezy jaka masz szkole, mi np liceum nie chcialo podpisac zaswiadczenia ze mialam 800h. Ale jezeli pozbierasz takie zaswiadczenia z gimnazjum, podstawowki i liceum to powinno starczyc, jak nie to moze uda Ci sie w jakiejs znajomej szkole jezykowej albo od znajmej nauczycielki uzyskac takie zaswiadczenie (np 800h korepetycji itp)
jezeli chodzi o liceum to zaswiadczenie sama napisalam (takie pisemko mniej wiecej : potwierdzam ze xx miala x h niemieckiego w tej szkole) i dalam do podpisania nauczycielce z niemca i dyrektorowi .
Pamietam ze troche sie z tym nameczylam bo moj dyrektor w liceum ze tak powiem do latwych nie nalezal i latalam kilka dni za nim z tym papierkiem :))
mam nadzieje ze Tobie bedzie latwiej :)
pozdrawiam i zycze powodzenia :)
dziekuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź :D

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego