B1 - przygotowanie

Temat przeniesiony do archwium.
Zapisałem się na zdawanie egzaminu Telca B1 z niemieckiego. Chciałbym się przez tych parę miesięcy, jakie mi do tego egzaminu pozostały, przygotować się. Niestety nie widzę żadnych zestawów przykładowych testów B1(może znacie jakieś dobre książki?), ale za to widziałem trochę tego do ZD(np. jakiś zbiór 10 testów za 40 zł oraz zestaw Langenscheidta). Czy mogę zatem kupić sobie jakiś zestaw przygotowujący do ZD? Czy B1 i ZD mają bardzo podobną formę i stopień trudności?
Sa na necie zestway przykladowe do sciagniecia w formacie PDF wada jest to , ze nie ma sczesci sluchowej...to pewnie jedna z trudniejszych czesci i warto by choc sprobowac jak to wyglada.
Testy mozna sciagnac na stronie www.telc.pl lub www.telc.net .Ja nigdy nie zdawalam egzaminu z niemieckiego wiec o podobienstwach do ZD nic nie wiem ale egzaminy TELC ze wszystkich jezykow wygladaja podobnie. Wiec jak masz jakies pytania co do egzaminu to pytaj.
kup Zertifikat Deutsch - WISP Kosliński i Ostalak z płyka do HV i CD-Rom z testami w realnym czasie - 40 zł. Baaaardzo przydatne do b1 - szczególnie do TELCA