PISAŁAM ZD W TYM ROKU

Temat przeniesiony do archwium.
Witam w tym roku pisalam juz ZD w niemczech i moge powiedziec co bylo .No wiec jest to apel do wszytkich osob ktore sie bardzo denerwuja przed tym egzaminem _NIE DENERWUJCIE SIE BYL LATWY !!no wiec na ustnym mielismy 3 tematy na ktore musielismy gadac to jest :przedstawic sie , pogadac na temat "24h pracy -praca ponad sile "i tu moznabylo gadac i gadac n.p ile czasu dziennie poswiecasz na nauke ,jak dlugo musza pracowac twoi rodzice ...itd ,a trzci to trzeba bylo zorganizowac wieczor filmowy i tu np jakie lubicie filmy , co chcecie jesc i pic na tym filmie itd...(z tego co slyszalam inni mieli ankiete o paleniu o ktorej musieli gadac )ale na przygodowanie sie do rozmowy miales 20 minut !!bardzo duuuuzo.A co do pisemnego oczywiscie LIST , i test ktory nie byl trudny kiedy ktos cos powtarzal przed egzaminami .WSZYSTKIM ZYCZE POWODZEBNIA !3MAM KCIUKI .POZDRAWIAM
Ja tez zdaje w pazdzierniku ZD w Niemczech ale sie bardzo denerwuje bo mam maly zakres slow no i z ta gramatyka tez nie najlepiej.Mam tyle malerialow do nauki ze nie wiem w koncu z czego mam sie uczyc.I bywa tak ze pol dnia zastanawiam sie z czego sie uczyc co jest najlepsze...no a czas leci.
Hej-Gratuluje zdania Egzaminu. ja robie kurs niemiecki w niemczech i wlasnie mam teraz 23 egzamin ostani B1 Bardzo sie boje czy dam rade- mialam ostatnio dwa egzaminy i poszly dobrze-ostani egzamin czyli ten przed koncowym na 100punktow mialam 95.ale ten B1 boje sie(chcialabym go zdac- uczymy sie teraz z ksiazki Berlina Platz 3.) - .mam nadzieje ze jakos pojdzie.a potem jeszcze mamy 30 godzin polityki-historia niemiec-itp. i z tego oddzielny egzymin. ustny-i koniec kursu:)Bardzo Chcialabym go zda bo niedlugo razem z mezem bedziem juz mieszkac w polsce i tam pojde na studia razem z nim-ale on to juz jest tu 14 lat to nie ma problemu z jezykiem a ja pol na pol - umie tak na poziomie srednim jakos bym sie dogadala :)prosze cie o odpisanie dam rade ;) najbardziej boje sie sprachbausteine teil 2 i pisanie listu nie wiedomo co dadza ;) Pozdrawiam ;)
> uczymy sie teraz z ksiazki Berlina Platz 3.) -

chcialam tylko zaznaczyc, ze ta ksiazka nie nazywa sie - jak piszesz -
"Berlina Platz 3" tylko "BerlinER Platz 3"
przynajmniej taka znam :-)
Witam, jestem z Wrocławia , może mi ktoś doadzić, gdzie zdawać ZD?? A tak wogole to kiedy są terminy ZD ??????
http://www.goethe.de/ins/pl/war/lrn/prf/deindex.htm
pod zakładka Prufungstermine in Polen :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa