ZD w Goethe Ins oder TELC?

Temat przeniesiony do archwium.
hey! Gdzie Waszym zdaniem zdawac ZD?- w Instytucie goethego czy osrodku TELC? Wczesniej czytalem, ze niby Goethe jest bardziej uznawany, ale jak jest na prawde? Przygotowuje sie do ZD ale zaczalem myslec o ZD plus, tylko,ze goethe nie ma takiego egzaminu-u nich jest pozniej ZMP...sam juz nie wiem co zrobic. Czy zdawac ZD na Goethego czy ZD plus na TELC'u? Doradzcie...pozdrawiam!
hej!
Zależy do czego potrzebmy Ci ten egzamin.Ja zdawałam ZD w ins. goethego a ZD Plus telc ale mnie jest potrzebny tylko certyfikat ,znaczenia nie ma też ocena, po prostu taki wymóg pracodawcy.( w pracy nie posługuję się jęz. niem). Chyba sam musisz zdeacydować...
Krisman - mam ten sam problem. Niby do tej pory cały czas zamierzałam zdawać ZD. Teraz coraz częściej myślę o ZD Plus. Tylko jeśli ZD Plus jest porównywalny z ZMP to może być cięzko. Trochę się obawiam poziomu mojej wiedzy :). Co prawda niektórzy na forum mówią, że jest niewielka różnica w poziomie trudności, ale są też tacy co twierdzą, że pomiędzy tymi egzaminami jest przepaść
I co tu zrobić??
pps - jeśli jestes już szczęśliwą posiadaczką tych certyfikatów to mam małe pytanko do Ciebie. Jaka jest jakość dżwięku na Hörverstehen? Trochę boję się sytuacji, że niewiele usłyszę. :> Najlepiej by było, żeby każdy miał słuchaweczki, ale to chyba nierealne.
to zd plus juest porównywalny z zmp? jesli tak, to faktycznie może być przepaśc, ale słyszalem,ze rozni sie od zd tym,ze na horverstehen jest tekst puszzcany raz i na czesci ustnej masz do omowienia jakies tam stale tematy...mysle ze w czesci gramatycznej bylo by to samo, a moze sie myle? niech ktos cos powie, kto mial juz porownanie z tymi zertyfikatami. jestem w polownie nauki w szkole jezykowej wiec jak co, to bede musial sie bardziej zmobilizowac do tego zd plus...czekamdalej na rady:)
i czy na necie znalezliscie jakies przykladowe testy na zd plus?
ZD plus TELC to B2 wg nomenklatury Rady Europy, a ZMP Goethego to C1 wg RE.
Zdawałam sowohl ZD als auch :-)) ZD plus Telc. Uczyłam się też z książek do ZMP - ZMP jest trudniejszy ZDECYDOWANIE
pozdrawiam


Kasia
Jakość dzwięku na Horverstehen była bardzo dobra, siedziałam w ostatniej ławce i było ok.(jeśli ktoś chciał mógł się przesiąść na te część egzaminu bliżej)
To trochę mnie pocieszyłaś. Ja się pewnie przesiądę. :))) Z bliska dużo lepiej słyszę. ...echhh ta starość... :))))
Nie ma przepaści między ZD a ZD Plus, zaufaj! Ja zdałam te egzaminy mimo,że języka uczyłam się jakieś 8 lat temu(na studiach) i od tamtej pory była przerwa. W zeszłym roku Zdałam ZD a dopiero teraz w styczniu zdecydowałam się(musiałm) na ZD Plus i miałam jakieś 2 tygodnie na przejrzenie kilku testów. Jak już pisałam wcześniej ważne jest dlaczego chcesz mieć ten egzamin( dla mnie potrzebny był tylko papierek a nie była ważna ocena).
Żuczę powodzenia!!!
Hej! W TELC jest podobno więcej czasu na każdą częśc egzaminu, taka jest różnica.
wiesz a mam pytanie czy ta część ustna to jest trudna bo ja tak bardzo boję sie mówić
kurcze...już sam nie wiem co mam zrobić. Z kolei biore tez pod uwage że Instytut goethego jest lepiej postrzegany niż instytucje TELC-taka jest prawda. Jestem w polowie kursu do ZD i moge jeszcze zmienic decyzje...musze sie zastanowić przez najbliższe dni co dalej:/
Mysle, ze Goethe Institut jest lepszy, ma wiekszy prestiz i chyba ogolnie lepiej. Ja chodzilem na kurs do Osrodka Egzaminacyjego Goethe Institut- poziom 4. Bardzo sobie cenie ta szkole, poziom nauczania. Oni tam uczyli jak zdac konkretnie ten egzamin. Co zajecia- jeden z modulow i tak az do upadlego + duzo do domu z cwiczeniowki i samodzielnej pracy. Super atmosfera i profesjonalne podejscie. Wyniki od reki a papierek po tygodniu! Tak wiec oplaca sie chodzic do centrow egzaminacyjnych Goethe Institutu.rnCo do samego egzaminu to latwiej niz sie zdawalo- poziom mniejszy niz testy na zajeciach. Nie ma co sie stresowac!rnMirek
ZD jest na całe życie, a TELC trzeba co pare lat robić nowy.
Sądzę, że lepiej robić w goethe ins. niż TELC'u. Przynajmniej u nas tak w szkole mówili. Ciekawe może być to, że chłopak, który rok temu zdał egzamin ZD w TELCU, robi w tym roku ZD w Goeth - coś w tym musi być. Poza tym też słyszałem, że TELC nie wszędzie jezt uznawany.
Temat przeniesiony do archwium.