ustny ZD

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie:) jutro mam ustny ZD. Jak on przebiega? na co sie nastawic? czego sie spodziewac? czego unikac? pozdrawki
hello poziomeczka!!

Jak Ci poszedł ZD?? jestem bardzo ciekawa. Trudno było? Jakie tematy na ustnym i czego dotyczył list? Jeśli możesz to napisz swoje wrażenia. Bedę bardzo dźwięczna :)

pozdroofki
czesc:) Wszystko odbylo sie bardzo fajnie:)
list był prosty, nieformalny czyli mozna bylo rozwinac swoja fanatzje a na ustnym na poczatek luzna rozmowa dotyczaca mojej osoby tzn studiow planow na przyszlosc. a potem standard dyskusja z czlonkiem komisji na wybrany temat (musialam zorganizowac materialy miejsce do pracy o Niemczech) i statystyka (czasami sa obrazki wykresy itp.). Na ustny przygotuj sobie wypowiedz o swoim hobby dlaczego akurat to i zastanow sie nad wszystkim co sie z nim wiaze (moja kolezanka planuje studiowac psychologie zapytali ja o Freuda;). I oczywiscie dlaczego zdajesz ZD. Komisja w Gdańsku byla bardzo przyjazna i nalezy podejsc do egzaminu bez zbednych nerwow>:). Zaliczylam ZD na 4 i musze stwierdzic ze byl to jeden z przyjemniejszych egzaminow jakie przyszlo mi kiedykolwiek zdawac:)
zycze wszystkim powodzenia:)
Hejka i od razu gratki :)))

Ja zdaję na koniec czerwca. Ostatnio tak sobie myślę, że im więcej się uczę tym mniej umiem. No ale mam jeszcze 2 miesiące. Mówisz, że na ustnym rozmowa była między Tobą a egzaminatorem? Ja słyszałam że wczodzi się parami i jest rozmowa między 2 osobami...hmmm, może to zależy od ośrodka egzaminacyjnego...a gramatyka prosta czy jakieś haczyki??
czesc:) część ustna ZD jest przyjemniejsza od pisemnej. Zdawałam w lutym w Szczecinie, mialam opowiedzieć na podstawie statystyki o idealnej parnerce. Pozniej o swoim ideale mężczyzny. Zabawnie było. Trzecie zadanie polegało na zorganizowaniu przedstawienia teatralnego na uczelni, należało uzgodnić kto bedzie zaproszony, co będziemy przedstawiać, kiedy, ile bedą kosztować bilety i czy bedzie jakiś poczęstunek. Całkiem znośnie. Warto uwierzyć w siebie i chcieć być komunikatywnym. Ustny zdałam na 71pkt, a całość na sehr gut. Zd raczej nie jest trudny (teraz:))
A czy jest trochę czasu na przygotowanie się do omówienia czegos np. statystyki czy trzeba od razu mówić???
Nie ma czasu na przygotowanie, można tylko przeczytac statystyke i egzaminator zaczyna rozmowe.
Cześć Gyongy!!!

Mam nadzieję, że nie zanudzam Cię zbytnio pytaniami. Chyba powoli zaczyna ogarniać mnie panika. Jeśli możesz to napisz z jakich książek się przygotowywałaś, może jeszcze skorzystam... i czy w necie znalazlaś jakieś przykłady ZD (oprócz inst. goethe i aust.).
Hej:) Przygotowywałam sie gramatyki Dreyera i Schmidta- żółta okładka, jest tam dużo ćwiczeń gramatycznych, które także bardzo rozwijaja słownictwo. Mialam też testy "Mit Erfolg zur Zertifikat". Testy robilam na 2 tygodnie przed egzaminem. Aha, oglądałam przez cały miesiąc tylko niemiecką telewizje.
zgadzam sie calkowicie z moim przedmowca:) gramatyka na ZD raczej nie jest trudna. Ale to nie znaczy ze nie nalezy jej szlifowac:) Bardzo wazny jest kontakt z jezykiem- niemiecka TV ale sprobuj wyszukac sobie niemiecki zespol muzyczny lub piosenkarza sciagnac teksty piosenek i spiewac razem z nimi;). To brzmi trywialnie ale przez to utrwalaja sie niektore formy gramatyczne i slownictwo:) a jest to jedna z przyjemniejszych drog nauki jezyka;). Grunt to sprobowac przestawic sie po trosze na myslenie w jezyku niemieckim np. pomyslec sobie o zwyklych codziennych rzeczach w jezyku niemieckim. Taka byla moja taktyka.
Truskawo łatwo powiedziec komus kto zdal juz egzamin.. ale to na prawde bardzo przyjemna sprawa:) nie nalezy podchodzic do niego z nadmiernymi nerwami. A najbardziej polecam zabranie na egzamin kogos zaufanego kto podtrzyma Cie na duchu to na prawde duzo daje. Pojechalam na egzamin z grupa 6 osob bylo na prawde wesolo i nikt nie pozwalal nikomu sie smucic i zadreczac myslami o egzaminie. Wspolnie przezylismy dwa dni egzaminow i wszyscy zdalismy:) Uszy do gory:) bede trzymac kciuki:)
Dzięki za Wasze wskazówki. Jak coś sobie jeszcze przypomnę to będę pytać ;)))
Moglibyście napisać jakie zestawy mieliscie na ustnym. Bardzo bym prosił :-)
Cześć poziomeczeka to znowu ja :) mam jeszcze pytanko - mam możliwość wybrania godziny egzaminu ustnego zd, więc czy lepiej na początku czy na końcu zdawać? Bo zestaw na ustnym chyba dla wszystkich jest taki sam? jeśli tak to chyba tym na końcu jest lepiej.. przynajmniej wiedzą coś nie coś.. jak było i co było.. Ale to trochę dziwne jak dla mnie. Dobrze myślę, czy gdzieś jest jakiś haczyk, o którym nie wiem i łudzę się tylko nadzieją :)))
Jeśli wiecie to piszcie./ thx
RATUNKU... 09.06 MAM EGZAMIN ZD plus ...
Boje sie jak nie wiem.. przegladalam testy itp. Ale caly czas boje sie ze mnie czyms zaskocza... PROSZE PISZCIE NA MAILA.. co kto mial.. Wrazenia i z pisemnego i ustnego.. PROSZE!!!!
u góry zły mail... RATUNKU... 09.06 MAM EGZAMIN ZD plus ...
Boje sie jak nie wiem.. przegladalam testy itp. Ale caly czas boje sie ze mnie czyms zaskocza... PROSZE PISZCIE NA MAILA.. co kto mial.. Wrazenia i z pisemnego i ustnego.. PROSZE!!!!

[email]
hejka:)
to kwestia gustu Ja wole zdawac szybciej i miec z glowy, po prostu krocej sie stresujesz. Kazdy ma inny zestaw pytan, ale opiera sie o takie same zasady. Nie stresuj sie, ZD nie jest trudny i kazdy go zdaje:) Warto pojechac z osoba Ci bliska ktora bedzie umiala rozladowac emocje:) poza tym polecam przeczekanie czasu przed egzaminem w ustronnym miejscu zdala od egzaminowego zgielku i nastroju, ktory sie udziela.
Zycze powodzenia i przyjemnych wakacji:)
Poziomka:)
Czesć,rnrnZdaję teraz w lipcu ZD w szczecinie. Napisz mi prosze co był na pisemnej i ustnej części _ ze szczegółami, proszę
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa