ALG II a zameldowanie osoby.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam pytanie mieszkam w niemczech od roku zyje na ALG II, z powodu choryby czesto leze w szpitalu i niemam opieki nad dzieckiem zastanawialam sie czy moge zameldowac przyjaciolke w moim mieszkanieu czy socjal nie przyczepi sie to tego?
Witam,
oczywiscie, ze sie przyczepi. Jezeli przyjaciolka jest zameldowana, to musi placic czesc czynszu. Ty jestes rowniez zobowiazana Job Center albo ARGE o tym powiadomic, bo inaczej mozna Ci pozniej Anzeige wegen Betrug wlepic (nie wiem jak to sie nazywa po polsku). To znaczy 1/3, jezeli jestes oprocze tego zameldowana Ty i Twoje dziecko. Ale szczerze mowiac, to ja nie rozumiem co Ci zameldowanie pomoc w opiece nad dzieckiem?
Jak ją zamelduje w urzedzie miasta to nie musi doplacac do czynszu tylko jak by ją zameldowala w spoldzielni to wtedy musi cos placic.A co do socjalu to sie nie znam nie pobieram na szczescie!
Dzieki
Co do placenia czynszu to mozna to ominac poprostu ja i tak jej daje za opieke na moim synem, a dlaczego musze powiadomic Job Center lub ARGE? Chce ja zameldowac bo slyszalam ze jezeli ktos ma meldunek powyzej pol roku moze sie starac o kindergeld no i myslalam ze ona moglaby pozniej pobierac na swoje dziecko ktore zostalo w polsce ale to tez nie jestem pewna czy tak jest.Jezeli wiesz cos o tym to napisz chcialabym jej pomoc bo ona pomaga mnie.Z gory dziekuje.
Jesli ja zameldujesz tylko w urzedzie miasta nic nie musicie placic dodatkowo za mieszkanie.Chyba cos zle slyszalas o tym kindergeld napewno go nie dostanie po pol roku zameldowania w de.Kindergeld nalezy sie dziecku obywatela niemiec.Jak moze jej placic Polska zasilek na dziecko i Niemcy?.Idz najlepiej do urzedu sie wypytaj dokladnie.To ze ona bedzie tu ( w de) tylko zameldowana to nic jej sie nie nalezy.Moze jak by pracowala w niemczech legalnie to by dostala kindergeld.Pozdrawiam
Wiem ze niemusze placic nic dodatkowo ale chodzi mi czy ALGII mi nie zabierze kasy poniewaz bedzie jeszcze ktos zameldowany a oni sie pewnie szybko dowiedza.Jak myslicie? Co do kindergeld to masz racje nie dostanie kasy musialaby tu pracowac minimum 6 miesiecy.Dzieki bardzo Pozdrawiam
Jesli ja zameldujesz w spoldzielni mieszkaniowej to musisz wiecej placic jesli tylko w urzedzie miasta to nie.Napewno sie doczepia, ale przeciez moze mieszkac u ciebie bez zaledowania o ile sasiedzi nie doniosa:).Co jej by dalo zameldowanie u Ciebie ? dopiero po 8 latach samego mieszkania dostanie sie niemieckie obywatelstwo.Pracy tez podjac nie moze chyba ze na czarno albo od 2011 .Pozdrawiam
Ale ja wlasnie mialam na mysli Alg2. Jezeli dostaje sie pieniadze ma czynsz od ARGE albo JobCenter to urzad placi caly czynsz dla matki i dziecka. Jak wprowadz sie jeszcze przyjaciolka dziecka to urzad bedzie placil 2/3 czynszu dlatego, ze wychodzi sie z zalozenia, ze ina pokrywa koszty mieszkania w jednej trzeciej. Jezeli sie nie zglosi, ze mieszka dodatkowa osoba to to jest podejrzenie Betrug. W najkorzystniejszej sytuacki musi sie oddac 1/3 czynszu za kazdy miesiac, w ktorym ta przyjaciolka mieszkala. Akurat na tych sprawach sie znam, bo pracuje w JC.
Dzieki bardzo wlasnie o to mi chodzilo,bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.Pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.