SOCJAL

Temat przeniesiony do archwium.
Ale czy socjal trzeba oddac bo ja niedlugo wychodze za maz. moj przyszly maz jest jeszcze w ausbildung mieszkamy z jego rodzicami za miesiac bedziemy swierzo po slubie i nie mam pracy czy otrzymam jakas pomoc i czy bede musiala ja oddac jesli tak to ile dziekuje za odp;
sorki za blad w wyrazie swiezo;)
Nie bedziesz musiala oddawac.
nie no co ty...tez korzystalam z tej pomocy.. wiec nie martw sie nie oddaje sie :)
no a pomoc sie dostaje.. 311 euro na glowe plus mieszkanie oplacone...
No wlasnie bo ja napewno z moim nie bede w stanie sie utrzymac nie mam zamiaru sie lenic a raczej szybko znalesc jakas prace ale na poczatku nie da rady. A powiedzcie mi jak przebiega procedura zalatwiania tego íle to trwa?? Juz sama sobie zasponsorowalam kurs niemieckiego i egzamin ZD ale powoli robi sie ciezko ;(((
masz na mysli ile trwa zalatwianie slubu czy socjalu?? jesli chodzi o to drugie to najkrocej chyba okolo miesiaca... wszystko zalezy oczywiscie od urzednikow.. bo oni sami czasem tez nie wiedza czego chca.. odsylaja ciagle do kogos innego i wogole, niby wszystko wydaje sie proste a jest strasznie zawiklane:) ale jesli masz znajomosc niemieckiego to poradzisz sobie... ja bralam zawsze mojego dziadka.. bo jak tu przyjechalam to ani slowa nie umialam:)
A teraz jak ci idzie??? Jak dlugo tutaj jestes, masz prace`??
nie narzekam.. minelo juz rowne dwa lata... pracuje... moj maz pracuje juz od dawna... wlasnie zmienil prace na caly etat i od jutra zaczyna gdzie indziej... nie narzekamy.. cieszymy sie z tego co mamy, musze przyznac ze te dwa lata starsznie szybko minely...
Moj e mail [email] Chetnie podtrzymam z Toba dalszy kontakt jesli chcesz. Z jakich okolic pochodzisz ja jestem w De dopiero od pol roku nie mam jeszcze pracy w PL skonczylam Uniwerek mam nadzieje ze jak juz bede miec ZD w reku to dostane jakas prace. Moj pracuje jako Azubi ale niedlugo bo od lutego bedzie mial normalna umowe i normalne zarobki.
napisalm ci maial na skrzynke...nie musimy gadac przez forum.. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Kultura i obyczaje

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie