Chce wyjechac do Niemiec poznac jezyk, i pracowac

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie. Aktualnie przebywam we Wloszech,ale zycie tu drogie, a zarobki sa takie ze mi nic nie zostaje po oplaceniu czynszu za pokoj, rachunki, jedzenie, wyjscia. Mam ochote zmienic kraj,poznac jezyk, mentalnosc Niemcow, kulture. Co mi polecacie? Au pair?Tylko ze potrzeba zdjecia z dziecmi , referencje a ja sie dziecmi nie opiekowalam. Moze jakis kurs 6 mc? Jakie sa zarobki w Niemczech? I czy to prawda ze zycie jest rzeczywiscie tanie- ceny zywnosci jak w Polsce?Tak slyszalam. Pomozcie mi w wyjezdzie:)
Jako au pair zarobisz 250 eur i meiszkasz z pracodawcami.Inna praca wymaga pozwolenia na prace.Ceny zywnosci podobne jak w Polsce niektore produkty rzeczywiscie tansze sa.Mieszkanie 1 pokoj 150 eur ,kawalerka ok 300 eur,2 pokoje ok 450 .Bez jezyka i pozwolenia bardzo ciezko znalezc prace .Pozdrawiam
To ceny sa rzeczywiscie niskie, a jak zarobki???Np jako kelnerka 8 h na dzien?Czy tez jako sprzatanie na godziny. A pozwolenie jak mozna uzyskac?Jezyk znam na poziomie podstawowym. Znacie jakies biura ktore zalatwiaja prace?
Możesz liczyć na 6-8 euro brutto.W rolnictwie zarobki są jeszcze mniejsze.
alisee przykro mi ale ciezko bedzie z pozwoleniem zeby samej sobie zalatwic musi ci sie zgadzac zawod z wykonywana praca to przede wszystkim czyli praca kucharki wyksztalcenie gastronomiczne lepiej jedz do angli lub irlandii I jak ci inni obiecuja prace dluzej niz na 4 miesiace(bo tyle mozna pracowac sezonowo w de ale przewaznie w rolnictwie lub hotelarstwie ale tutaj juz jezyk musi bys b.dobry) to jest to oszustwo .Polakom nie mozna pracowac do 2011 w de bez pozwolen na prace.Pozdrawiam
* Jest możliwe że rynek w Dt. otworzy się już w 2008r. --> prognozy gazety ,,Dziennik" i niemieckich analityków.
Ludzie co wy tak starszycie z tymi pozwoleniami,ja dostalam dwa i jakos bez zawodu,co prawda jedno na ausbildung ale drugie juz normalnie na prace nie wymagajca kwalifikacji,wystarczy znalesc pacodawce i odczekac dwa miesiace wiec jak sie kto uparl na DE to szanse ma tylko troche czasu potrzeba
a jak dostalas pozwolenie na ausbildung i prace? bo mi powiedzieli ze nie dostane , no bo z polski, albo ze mam sobie znalesc prace gdzie bedzie potrzebny jezyk polski tylko wtedy dostane pozwolenie. takich firmy jest tyle co i nic wiec rece mi opadly bo chce tu pracowac legalnie albo zaczac ausbildung w biurze, jednak nie mam szans, jedynie na prace w domu starcow by mnie chcieli zatrudnic.

napisz jak dostalas pozwolenia,
pozdrawiam
heh no tak malo nie ma ja robie ausbildung z polskim,choc ani w umowie ani w erlabnisantrag tego nie ma,wiec pewno nawet o tym nie wiedza, a druga praca,no coz szef byl tak mily ze napisal iz potrzebuje kogos z polskim,co oczywiscie g***** prawda,ale jakos musial to umotywowac.Urzad pracy i tak zawsze powie ze lepiej zatrudnic niemca nawet bez polskiego tak juz jest,ale probowac zawsze warto,a nie od razu do domu starcow leciec.Latwiej jest tez jezeli masz juz Freizugigkeit, od razu inaczej na ciebie patrza
To ty mialas szczescie .Bo moja kolezanka juz zona niemca gdy byla jeszcze jego narzeczona szukala pracy to nawet miala pracodawce i byla tu ( w de) zameldowana od 2 miesiacy to jej wyskoczyli ze nie dostanie pozwolenia bo musi min 3 miesiace byc w de zameldowana.Druga kolezanka wyszla za maz na niemca i nie chcieli jej wyrobic pozwolenia na prace ktore przepisowo po slubie dostanie.Wszystko zalezy od pracodawcow i urzednikow .Ale ogolnie nie jest latwo sobie zalatwic to pozwolenie .A ty ejstes wyjatkiem:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia