Studia w Niemczech.

Temat przeniesiony do archwium.
cześć!
Mam do Was parę pytanek.
Właśnie jestem w 3 klasie liceum, w tym roku piszę maturę. Rok byłem wolontariuszem w Niemczech i teraz chciałbym wrócić tam na studia. Konkretnie chodzi o informatykę, nad miastem i uczelnią się jeszcze nie zastanawiałem. Narazie chciałbym się dowiedzieć jakie formalności muszę załatwić. Będę oczywiście zdawał rozszerzoną maturę z niemieckiego i mam certyfikat ZMP. Czy to wystarczy? Słyszałem, że rozszerzona matura z niemieckiego upoważnia do studiowania tam. Jakie jeszcze warunki muszę spełnić? Na jakiej podstawie uczelnie selekcjonują kandydatów? Czy jest możliwość otrzymania jakiegoś stypendium?
Pozdrawiam
Piotr.
Muszę Cię niestety rozczarować. Ani ZMP, ani rozszerzona matura z niemca nie uprawnia Cię do podjęcia studiów w Niemczech (przynajmniej na tych najlepszych uczelniach). Jeżeli jesteś obywatelem Polski, albo innego kraju UE, to jesteś przyjmowany na tych samych zasadach co niemcy - musisz mieć ukończoną szkołę średnią i zdaną maturę. Jeśli chodzi o rekrutację obcokrajowców to jest to jedną wielką zagadką, bo jeszcze nigdzie nie znalazłem takiej informacji ;) A jeśli chodzi o stypendium, to na drugim roku można się starać o stypendium socjalne dla obcokrajowców.

pozdrawiam
Maciek
Jestem obywatelem Polski... W takim razie rozumiem, że mogę się bez problemu ubiegać o studia w Niemczech....?
Mozesz.
Poza tym radze ci znalesc najpierw kilka universytetow, ktore cie interesuja a pozniej skierowac sie tam z twoimi pytaniami i u zrodla wszystkiego dowiedziec. Z pewnoscia sa roznice w zasadach przyjec, oplatach, kierunkach itp. na roznych uniwersytetach.
musisz miec zdane DSH i troche kase....studia w niemczech saplatne :-(
No wlasnie nie wszystkie uniwersytety wymagaja DSH. Moze to tez byc ZOP albo TEst Daf na odpowiednim poziomie. Obilo mi sie raz o uszy, ze na niektorych i w zaleznosci od uniwerku wystarczy nawet ZMP.

Studia sa platne, ale nie wszedzie placi sie taka sama sume.
*Obilo mi sie raz o uszy, ze niektorych kierunkach i w zaleznosci od uniwerku wystarczy nawet ZMP.
na zachodzie sa platne na wschodzie jeszcze nie!!!
Są płatne, ale o ile się orientuję są to symboliczne opłaty - raczej niewielkie.
Pozdrawiam.
A co z rozszerzona matura z niemieckiego? Czytałem w jakiejś gazecie, że ona wystarcza do studiowania w niemczech.
pzdr.
Kazdy cudzoziemiec chcacy studiowac w Niemczech, musi spelniac

nastepujace wymogi:

1. mature z liceum ogonoksztalcacego oraz

2. jezyk niemiecki zdany na maturze na rozszerzonym poziomie

lub

3. Jeden z nastepujacych certyfikatow jezykowych

ZOP,KDS,GDS,DSD2,TestDarf

http://www.studiawniemczech.pl/index.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie