przesiedlenie do hamburga

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Przeszukałem forum i znalazłem wiele zapytań takeigo typu jak moje i tak samo wiele mało jasnych odpowiedzi. Pragne się przeprowadzić na stałe do miasta Hamburg. Posiadam niemeickie obywatelstwo - żółty papierek, ale nie mam wyrobionego paszportu(nie potrzebowałem do tej pory). Przeszukałem zasoby internetu, zakupiłem nawet podręcznik osiedleńca na jakiejś strone internetowej ale niestety był to opis innego miasta, a prawdopodobnie z faktu że Niemcy to federacja w innym landzie może być inna procedura. Czy ktoś z drogich forumowiczów mógłby mi udzielić informacji czy mam w ogóle szanse aby maisto Hamburg przyjelo mnie i udzieliło pomocy socjalnej w postaci meiszkania i zasiłku dla bezrobotnych? Od czego mam zacząć jak wysiade na dworcu (nie mam nikogo z rodziny kto mi pomoże). Z moim językiem niemieckim jst słabo - tochę rozumiem ale nie mówie na tyle dobrze by załatwić sprawe urzedową. Władam jedynie angielskim. Gdzie znaleśc tłumacza? Czy będe mal gdzie mieszakć w pierwszą i drugą noc. Jak nei gdzie znaleśc nocleg? mój numer gg to 4245353
nie wiem, ale to jest śmieszne, że większość osób pisze,że jak ma obywatelstwo to wszystko na nich czeka... ja także mam i mieszkam w HH... nie korzystałam i nie korzystam z pomocy socjalnej... (tą są przecież podatki uczciwych ludzi... a podatki wcale nie są takie małe)
"czy mam w ogóle szanse aby maisto Hamburg przyjelo mnie i udzieliło pomocy socjalnej w postaci meiszkania i zasiłku dla bezrobotnych?"
...NIKT TAM NA CIEBIE EXTRA NIE CZEKA Z ZASIŁKIEM...
"Od czego mam zacząć jak wysiade na dworcu (nie mam nikogo z rodziny kto mi pomoże)"
...TO PO CO CHCESZ JECHAĆ DO HH JAK NIE WIESZ CO MASZ ROBIĆ BEDĄC DOPIERO CO NA DWORCU...
"Gdzie znaleśc tłumacza?"
...WPISZ W GOOGLE TŁUMACZ POL-NIEM HH...
"Czy będe mal gdzie mieszakć w pierwszą i drugą noc"
...JAK SOBIE COŚ ZNAJDZIESZ, TO OWSZEM...
"Jak i gdzie znaleśc nocleg?"
...SĄ HOTELE, HOSTELE, SCHRONISKA A MIESZKANIA NA WWW.IMMOBILIENSCOUT.DE, WWW.IMMONET.DE, WWW.IMMOWELT.DE ITP...

większość chyba myśli, że mając obywatelsto, to im się wszystko należy i, że wszystko na nich czeka... a w sozialamcie na pewno już z otwartymi ramionami na takich czekają... całe szczęście już teraz nie jest tak łatwo w tych sprawach jak kiedyś...
"całe szczęście już teraz nie
jest tak łatwo w tych sprawach jak kiedyś..." ?
Jezeli ma ktos papiery to dostanie socjal,troche poobcinali ,ale nie robia nikomu problemu w Urzędach.

« 

Studia językowe

 »

Inne