Matura polska w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :) Ostatnimi czasy pojawił się w mojej głowie pomysł studowania w Niemczech. Chciałam zapytać, czy jest jakaś różnica, czy będę zdawała w Polsce maturę z przedmiotów na poziomie rozszerzonym, czy podstawowym? Jak będzie to później punktowane, czy w ogóle opłaca się pisać rozszerzenie? A po drugie, czy aby studiować np. medycynę muszę zdawać maturę z biologi itp. tzn. czy na konkretne kierunki są wymagane konkretne przedmioty. Będę wdzięczna za odpowiedzi :) Pozdrawiam
Zdawać możesz chyba co chcesz a co przeliczen matury rozszerzonej to sama chciałabym wiedzieć ;)
no wiec... jawsze jest lepiej rozszerzona zdawac niz normalna bo potemma sie wieksze szanse na plac na uczelni... jezeli chcesz medycyne studiowac to oczywiscie potrzebujesz biologie zdawac. jezeli juz przyjedziesz do niemiec to najpierw musisz przejsc kurs DSH ( pokazuje czy wogole twoj niemiecki jest na takim poziomie by tutaj studiowac )
Wielkie dzięki za te informacje, szkoda tylko, że nikt nie wie nic o tym przeliczniku :( A wie ktoś może coś o jakiejś instytucji w Polsce, która mogłaby udzielić mi informaji?
ja swoje przetlumaczone dokumenty przesylalam do schulamt i oni to wtedy przeliczaja na oceny niemieckie i dokladnie wpisuja jakiej to szkole w niemczech odpowiada twoja szkola w polsce .. jak chcesz to moge dac ci nummer telefonu do nich
Pewnie, wszystko się przyda :) Mój nmer [gg]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego