Przeprowadzka.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam 17 lat (chodzę do 1 liceum) mój brat ma 15 lat i (chodzi do 3 gimnazjum) planujemy z rodzicami się przeprowadzić do Niemiec na stałe. Ja, mój brat i tata mamy niemiecki papiery a mama nie. I tak się zastanawiam gdzie ja bym poszedł do szkoły (do jakiej) zaznaczę też że ja i mój brat nie znamy niemieckiego :(
Proszę o odpowiedź
skoro chodzisz do liceum to tu gdyby znalas jezyk masz szanse na Gymnazjum
ale bez jezyka to chyba nizej

u nas jest tak
Gymnasium trzeba miec bardzo dobre oceny zeby tam isc(to jest mniej wiecej jak liceum)jest dosyc ciezko(mam tam corke)
pozniej jest Realschule-tak jak technikum
Hauptschule-jak zawodowa(mam na mysli poziom)
i Gesamtschule(to sa wszystkie razem)-polecam
po Gymnasium jest Matura
szkola podstawowa Grundschule trwa 4 lata tylko


i nic sie nie martw
moje dzieci mialy ten sam problem..za pol roku jezyk opanowaly(i byla jedna z najlepszych w klasie corka)
takze wszystko bedzie dobrze
Powodzenia
O język to ja się nie boję. Ale boję się że trafię do takiej szkoły co po niej nie będę miał matury.
po Gymnasium matura jest
i po Realschule tez mozna robic
jak masz dobre oceny to mozesz isc do tych szkol(mysle ,ze i bez jezyka dasz rade)znam taki przypadek(15 latka z Polski)

tu po podtawowej nauczyciel decyduje (to znaczy zaleca na pismie do jakiej szkoly ma isc dziecko)ale rodzice czesto i tak postepuja wedlug siebie i wysylaja dziecko np.wyzej niz bylo napisane
jezeli ktos dostal zalecenia do Realschule to moze isc do Gymnasium jak rodzic tak zdecyduje
A dobre oceny to są jakie? Same piątki czy jak? Bo nie rozumie za bardzo.
Tez zalezy bo na obcokrajowcow i ich oceny patrza inaczej, moja mala konczy 4 klase, jestesmy tutaj 2 lata, miala same 2 i jedna 3(czyl na polski same 5 i z niemca 4 ) z niemeickiego teraz na swiadectwie , nauczycielka byla zachwycona takimi ocenami, jak na obcokrajowca powiedziala ze super, lepiej od niejednego niemeickiego dziecka, dostala polecenie do Gymnasium
u nas piatki(5) to sa najgorsze oceny(to znaczy przed 6 bo 6 najgorsza...na odwrot

do gymnasium raczej 1 lub 2(po niemiecku mam na mysli)i 3 mozna miec
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Egzaminy