szkoła w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o pomoc. Chodzę do drugiej klasy liceum ogólnokształcącego , wkrótce wyjadę do Niemiec. Do jakiej szkoły mogę tam pójść? Mój niemiecki jest na poziomie podstawowym. Czy mam szanse zdac tam mature?
Dodam jeszcze , że mój chłopak czeka na odpowiedź w sprawie niemieckiego obywatelstwa. Z pewnością je otrzyma, ponieważ ma w Niemczech rodzine, która jest tam na to same pochodzenie (jego dziadka, urodził się tam, chodził do szkoły itp., posiada niemieckie obywatelstwo) Jeżeli wzięlibyśmy w Niemczech ślub cywilny, to ja również otrzymałabym to obywatelstwo (chyba ..) Czy to ułatwi mi dalsze kształcenie się ??
Aga, spróbuję Ci odpowiedzieć konkretnie:

1. Nikt Ci nie powie, czy zdasz maturę niemiecką. Jeśli znasz język tylko na poziomie podstawowym to raczej na pewno NIE. Gdybym była w Twojej skórze, skończyłabym liceum w Polsce a czas, który został do matury poświęciła na intensywną naukę języka. Polska matura jest honorowana w Niemczech i jeśli Twój język będzie na odpowiednim poziomie, możesz uczyć się dalej (studia, Ausbildung,...)

2. Obywatelstwo twojego faceta ani fakt, kto z jego rodziny już na tego samego dziadka wyjechał nie ma tu nic do rzeczy. Nie dostaniesz obywatelstwa przez sam fakt poślubienia Niemca (nawet rodzonego), ale do kształcenia się obywatelstwa nie potrzebujesz (bo niby do czego?).

Mówię Ci: przemyśl sprawę na chłodno, przemęcz się jeszcze rok, zrób maturę i wtedy kombinuj dalej. Jak kocha to poczeka. Jak nie, niech ucieka :P
edytowany przez white-apple: 05 sty 2011
...jeśli, jeśli, jeśli... samo "chybanie"
A "jeśli" nie?
Mierz siły na zamiary - nie zamiar podług sił!
Jedź i postaw się. Ustaw się pod wiatr. Pchaj się do przodu. Gdy cię wiatr przewróci, to wstań i otrzep gatki i postaw się znowu naprzeciwko.
I przestań wreszcie "chybać, gdybać i jeślować".
Cytat: aga833
Proszę o pomoc. Chodzę do drugiej klasy liceum ogólnokształcącego , wkrótce wyjadę do Niemiec. Do jakiej szkoły mogę tam pójść? Mój niemiecki jest na poziomie podstawowym. Czy mam szanse zdac tam mature?

nie nie masz zadnych szans
Nie jestem do kąca pewny czy dobrze by zrobiła zdając tu mature jeżeli ciągnie ją do niemiec niech pouczy się niemieckiego no i niech wyjedźie jeśli się postara to wszystko co sobie zaplanowała uda jej się a co do szkoły nie wiem ale myśle że w ratuszu magłabyś popytać. Ja sam teraz zaczełem się przykładać do niemieckiego. Ja akurat mam trochę łatwiej. bo mam talent do tego języka a pozatym mam kilka osób w mojej najbliższej rodzinie ,w której pare osób od przynajmniej 2 lat pracuje w niemczech. Moim zdanie czy weźmiesz slub tu czy tam to prawie obojętne.
Temat przeniesiony do archwium.