Kontynuacja szkoly w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Mam 16 lat i chodzę jeszcze do gimnazjum.
Chciałbym wyjechać do Niemiec dalej kontynuować szkole, chodzi mi o technikum.
Oczywiście rodzice wydaliby mi taką zgodę. I tu moje pytania ; Są tam technikum?
Jak będzie wyglądało moje zameldowanie?
Na jakim stopniu muszę znać język?
I ile kasy na mieszkanie potrzebuje miesięcznie?
Krzysiek. Przestan. Tu nic nie ma. Pisalem juz dawno, ze tutaj mlode Polki pozerane sa na sniadanie. Grube smakuja najlepiej. W najgorszym przypadku bierze sie 16-letnich chlopakow, bo na bezbabiu i rak ryba. Jezyka nie musisz znac. Nie musisz nic umiec. Niemcy potrzebuja pomocy, bo to najbardziej zadluzony kraj w EU i trzeci koszyk. Od razu bedziesz gwiazda sezonu! Czekamy na ciebie. Przyjezdzaj. I cierp.
edytowany przez zochama: 06 cze 2011
Myślę o rozsądnych odpowiedziach... W końcu po to, to forum jest.
no, wiec mowie rozsadnie. Niemcy, to zadupie. Zra dziewczynki na sniadanie... Mam dalej powtarzac? Juz taki jestes jelop? Zostan ty lepiej w Polsce. Ozen sie i badz szczesliwy.
I przestan sobie z nas tutaj robic jaja.
w Niemczech masz wybor

Gymnasium(matura po 12 klasie) -W różnych krajach szkoła określana jako gimnazjum zajmuje różne miejsce w procesie kształcenia, na przykład w Niemczech gimnazjum oznacza szkołę średnią ośmio lub dziewięcioletnią(po czteroletniej szkole podstawowej). Po jej ukończeniu jest możliwe podjęcie studiów wyższych przy spełnieniu dodatkowych warunków.

Realschule (niem. szkoła realna) - niemiecka szkoła ogólnokształcąca kontynuująca edukację po czteroletniej Grundschule (niem. szkole podstawowej).
Realschule liczy 6 klas (od 5. do 10.). Na tym kończy się obowiązek szkolny w Niemczech dla uczniów tego rodzaju szkół.
Ukończenie Realschule jest potwierdzone świadectwem ukończenia szkoły realnej (niem. Realschulabschluss). Absolwenci Realschule po dodatkowym dokształceniu mogą uzyskać prawo zdawania matury i dalszego kształcenia w szkołach wyższych.
Takie uzupełniające kształcenie nazywa się rozszerzonym świadectwem ukończenia szkoły realnej (niem. erweiterter Realschulabschluss).


Hauptschule
Hauptschule (niem. szkoła główna) - niemiecka szkoła osiągająca stopień przygotowania do nauki zawodu.
Uczęszczają do niej uczniowie, którzy ukończyli czteroletnią Grundschule (niem. szkołę podstawową).
Hauptschule liczy 5 lub 6 klas (od klasy 5 do 9 lub 10); w 7 klasie istnieje możliwość dodatkowych zajęć (niem. Zusatzunterricht), do których są dopuszczani uczniowie ze średnią ocen 3,0 (w niemieckim systemie oceniania), aby po ukończeniu 7 klasy mieli możliwość awansu do Realschule (niem. szkoły realnej).
Po ukończeniu Hauptschule uczeń otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły głównej (niem.Hauptschulabschluss), a po ukończeniu szkoły realnej Realschule świadectwo ukończenia szkoły realnej (niem. Realschulabschluss), który po dodatkowym kształceniu może dać uczniowi szansę na zdawanie matury.
Hauptschulabschluss nie daje tych możliwości; można wtedy jedynie przysposabiać się do zawodu.
edytowany przez bella1365: 07 cze 2011
Chcesz wyjechać sam?
Masz obywatelstwo?

Rodzaje szkoł ładnie opisała moja poprzedniczka.
Chcesz przyjechać i co? Masz tu jakas rodzine? Gdzie chcesz sie na poczatku zakwaterowac?
Domyśl sie na ile powinienes umiec jezyk. Wszystko to czego uczysz sie w Polsce, musisz zrozumieć tutaj czyli w innym jezyku... No i potem trzeba tu znac mature, wiec podstawy napewno niewystarcza!
Ale jest tu duzo kursow, na ktorych mozna sie podszkolis, ale to kosztuje.

Co do mieszkania... Kawalerka conajmniej 300 euro. Im wieksze mieszkanie tym drozsze.

Ale Ty kompletnie nic nie napisałeś czy jedziesz z bratem, do cioci czy co, eh.

W kazdym badz razie jezyka sie mozna zawsze nauczyc, wiec o to sie nie martw. Ale z reszta jako 16-latek chcesz sobie poradzic to niewiem.

Zycze powodzenia :)
Temat przeniesiony do archwium.