Studia Niemczech, czy ktoś może udzielić mi kilku informacji?

Temat przeniesiony do archwium.
Otóż chciałabym studiować w Monachium, a dokładniej Ludwig-Maximilians-Universität, wiem,ze to jedna z lepszych uczelni i ze trzeba zdawać ten egzamin językowy...ale chciałam zapytać czy ma ktoś mniej więcej pojęcie jaka średnią (polską) powinnam uzyskać? (wiem,ze w de przeliczają to inaczej) i czy jeśli zdam maturę z historii sztuki i wosu , to będą brać to pod uwagę, bo chciałam iść na taki kierunek jak kulturoznawstwo i w ogóle czy ciężko się tam dostać i utrzymać? Jeśli ktoś by mógł mi pomóc byłabym wdzięczna, bo nie mam z nikogo w de poza daleką rodziną, z którą nawet nie mam kontaktu :( a jednak w Niemczech studiując ma sie jakieś perspektywy nie to co tutaj ciężko z pracą, a jednak w życiu chciałabym robić coś co lubię, a nie męczyć sie w jakiś fabrykach jak większość polaków po studiach, bo to aż przykre.
Jedno jest pewne:
w Monachium nie możesz być jedynie dobra.
Musisz być najlepsza.
Inaczej, nie masz co się nawet pytać.
btw. a, co to wos i kogo to obchodzi?
Wiedza o społeczeństwie, a obchodzić na pewno obchodzi , bo na tych uczelniach patrzą z czego zdawało się maturę...
Cytat: PaniPik
Wiedza o społeczeństwie, a obchodzić na pewno obchodzi , bo na tych uczelniach patrzą z czego zdawało się maturę...
Nooo, skoro tak, to już wszystko wiesz lepiej.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego