Jaka szkoła w Niemczech?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć.. :) mieszkam w Polsce, mam ciocię i wujka w Niemczech w Frankfurcie nad Odrą i z mamą chciałabym sie tam wyprowadzić, ze względu na jej pracę.I mam kilka pytań:
1.Jestem w 3 gim, jaka byłaby dalsza moja edukacja w Niemczech? Musiałabym pisac jakies testy, egzaminy?? W Polsce mam egzamin teraz gimnazjalny, a tam ? (ucze się dopiero trzeci rok niemieckiego ;()
2.Czy jeśli moja mama ubiegałaby sie o zasiłek rodzinny (dla siebie i dla mnie) to około dwóch miesięcy wystarczyłoby na załatwienie formalności i żebym mogła iść do szkoły?
3.Są tam jakieś szkoły niemiecko-polskie, w których bym sobie poradziła?
dodam, że mieszkam z tatą i mamą teraz, ale oni nie mają ślubu, więc chyba jako 'samotna matka' będzie łatwiej o pieniądze, prawda? Mama planuje iść do pracy jak troszkę podszkoli język.

Proszę o odpowiedź!!
1. Po gimnazjum to już życie zmarnowane.
2. A ma obywatelstwo?
3. Po gimnazjum nie dasz rady.
wiem, że nie dam sobie rady w szkole niemieckiej, znam tylko podsatwy, więc się pytam czy są szkoły niemiecko-polskie we Frankfurcie nad Odrą albo w okolicach?
Mama nie ma obywatelstwa na razie..
sÄ…
Frankfurt to mieścina, przejdziesz most i już jesteś w wielkim mieście Słubice.
A tam szkół od groma.
ale od Miłakowa za daleko
taak Słubice sa zaraz za mostem i jeśli chodziłabym do polskiej szkoły, a mieszkkałybyśmy w Niemczech to nie było by problemów z 'socjalnem'
socjalu nie dostaniesz, bo niby za co?
bym-bym-bym....
Nic "bym"!
Za daleko od MIÅ‚akowa!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie