PIERWSZE KROKI PO PRZYJEŻDZIE DO NIEMIEC!! PROSZĘ O RADĘ

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie,jestem tutaj nowa może ktoś z was udzieli mi cennych rad,ponieważ nie znam nikogo kto może mnie dobrze pokierować.
Przyjechałam właśnie do Niemiec,mieszkam w Dortmundzie.Wynajmuję mieszkanie oczywiście od osoby prywatnej,mam zameldowanie ( ja i synek bo jestem z dzieckiem).Gdzie mam skierować swoje pierwsze kroki do JobCenter? Wynajmuję mieszkanie od killku miesięcy,pracowałam ale na '' czarno'' bez żadnej umowy co mam teraz zrobić? dziękuję
w twoim wypadku musisz zglosic sie w wydziale socjalnym gdzie otrzymasz pieniadze na mieszkanie i zycie dla siebie i synka potem zamelduj synka w przedszkolu idz na kurs jezyka niemieckiego zamelduj sie w Arbeitsamt i pszukaj sobie pracy
No właśnie też tak myślałam ale nie wiem czy otrzymam jakąś pomoc,bo co powiem że ptracowałam na czarno nielegalnie
Cytat: ania-dt
No właśnie też tak myślałam ale nie wiem czy otrzymam jakąś pomoc,bo co powiem że ptracowałam na czarno nielegalnie
Jeśli nie pójdziesz, to się nie dowiesz.
Mów tam po prostu, jak było. Oni mają ci pomóc, a nie zgłaszać byłego czarnego pracownika. I pomogą ci chętnie.
Jeśli tego nie zrobisz --- no, to kto ma ci pomóc, jeśli nie państwo?
Pamiętaj: kłamstwa mają krótkie nogi...