Przeprowadzka do Monachium - Pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Nazywam sie Daniel
posiadam niem./pol. Obywatelstwo
obecnie ucze sie w LO ( teraz ostatnia klasa maturalna )
Mam 18 lat
znam dobrze niemiecki
obecnie chcialem sie z moja Dziewczyna, ktora rowniez ma 18 lat ukonczone, przeprowadzic do monachium. Zylem tutaj 14 lat, lecz z powodow osobistych bylem odmeldowany z monachium na jakies 2 lata, ale znow od nie dawna jestem zameldowany. Mieszka tutaj tez moj ojciec gdzie moglbym sie zatrzymac na jakis okres 2-3 mies. jak nie dluzej. . .
W najblizszym czasie wypisze sie z moja Dziewczyna z LO i zapisujemy sie do LO dla doroslych gdzie ukonczymy nasza mature w trybie zaocznym.
Pytanie teraz do was skierowane i mam nadzieje ze pomozecie Nam :)

1.Gdzie i w jaki sposob moge sie starac o mieszkanie ? na poczatku moze byc tak zwane socjalne, wazne zeby bylo gdzie mieszkac...
2.Jak dlugo sie czeka na takie mieszkanie ?
3. Jakbym chcial pojsc do pracy to jakie papiery potrzebuje ( chodzi o m.in. Steuerklasse . . . ) gdzie ja to wszystko moge zalatwic ?
4. Czy mamy tutaj dalsze perspektywy z polska matura, typu studia ? albo tak zwane ausbildung ?
5. Mozecie polecic jakis kurs dla mojej perly, ja potrafie niem. i ja tam troszke podszkalam, lecz wolalbym zeby ona tez odwiedzila jakis kurs i sie z tego tez uczyla... Ile taki kurs tez moze kosztowac ?
6. Jakie Pieniadze nam sie przesluguja na poczatku
A) Ja bym pracowal w BMW na poczatku zeby moc co nie co kupic do mieszkania, czyli bylby moj stalym dochodem ale przesluguje mi tez w tym momencie kindergeld alimenty czy jeszcze jakies inne pieniadze ? na jaka kase z strony panstwa moge liczyc ?
B) Moja dziewczyna by sie uczyla tak samo jak ja w polsce i odwiedzala by w monachium kurs jez. niem. jakie pieniadze jej przesluguja ? ( nie ma niem. obywatelstwa )

Jezeli byly by jakies pieniadze ktore bysmy mogli zyskac to gdzie napisac podanie i w jaki sposob mniej wiecej
jest to powazny nasz zwiazek i chcemy zyc razem, a z czasem miec nawet i rodzine zalozyc a o malzenstwie juz nie wspomne.
Dzieki wam za wasza pomoc i mam nadzieje ze dzieki wam nam sie uda tutaj zycie ulozyc i sie ustabilizowac.