Studia Inżynieryjskie

Temat przeniesiony do archwium.
Hey !!
Mieszkam obecnie w Niemczech, gdzie widzę że prawdziwą pracę znajdę po studia inż.
Mam pewien problem :
A) W pl skończyłem politologie (pomyłka życiowa)
B) Słaba matematyka (czy na studiach można ją powtórzyć i wytłumaczyć)
C) Wiek 28 lat ?

Czy ktoś z was studiuje przedmioty ścisłe i może coś powiedzieć, opowiedzieć.
Szczególnie interesuje mnie stosunek nauczycieli, moi byli bardzo aroganccy.
Bardzo Wszystkim Dziękuje
Pozdrawiam
wszyscy nauczyciele mówią po niemiecku i też nie lubią obiboków
Cytat: michalpraca
Hey !!
Mieszkam obecnie w Niemczech, gdzie widzę że prawdziwą pracę znajdę po studia inż.
Mam pewien problem :
A) W pl skończyłem politologie (pomyłka życiowa)
B) Słaba matematyka (czy na studiach można ją powtórzyć i wytłumaczyć)
C) Wiek 28 lat ?

Czy ktoś z was studiuje przedmioty ścisłe i może coś powiedzieć, opowiedzieć.
Szczególnie interesuje mnie stosunek nauczycieli, moi byli bardzo aroganccy.
Bardzo Wszystkim Dziękuje
Pozdrawiam

a) ha, ha, ha
b) pytanie raczej należy wpisać do żartów. Nie tylko nikt nie wytłumaczy, co jedziesz z materiałem, ale po niemiecku (więc życzę powidzenia)
c) chłopie przegrałeś życie (teraz to tylko pozostało tobie znaleźć majętną niemkę i być jej utrzymankiem)

A teraz parę uwag:
1) w Niemczech łatwo sie przekwalifikować
2) poszukaj kursów na ciekawe zawody w okolicy
3) sprawdź kogo szukają duże zakłady w okolicy, może agencje pracy tymczasowej tam działają i zobaczyłbyś jak wygląda tam praca
4) nie siedź na dupie, tylko idź do Arbeitsagentur, tam powinni tobie pomóc
edytowany przez MysteryMan: 17 gru 2013
Witam nie jest to żart. Napisałem bo szukam pomocy . Niebawem zaczynam kurs B2 , byłem w AA i tam jasno powiedzieli że nie są zainteresowani etc. Dali jasno do zrozumienia idz sobie.

Każdy z nas ma prawo do błędów życiowych, mi nikt nie pomógł , nie pokierował-zawsze sam liczyłem na siebie. Dlatego liczyłem że ktoś powie coś więcej niż złośliwości i wymądrzanie się. Takich ludzi tu pełno co on nie wie co on nie umie , a każdy na job center siedzi.

Na pewno będę chciał iść na Ausbildung - ale chciałem iść dalej.
to że cie nie chcieli w AA to jasne, tu musisz być twardy
na studia musiałbyś mieć czas i środki na utrzymanie, a czy w twoim wieku chcesz iść na 3 lata na inżynierskie, które do łatwych nie należą (szczególnie, że z matmą cienko)
chyba, że chcesz iść na ochrone środowiska, to też pracy nie dostaniesz
maszynoznawstwo, mechatronika, informatyka, budownictwo - ale na takie studia ustawiają się kolejki niemców (zawsze z malej) i mają niemiecką maturę i wsparcie, tak samo to wygląda zresztą w Polsce
michalpraca, nawet gdybyś miał się tu za moje pisanie obrazić, bo to normalka dla mnie = podajesz za mało o sobie, aby cokolwiek ci w sprawie AA doradzić. Takie pisanie, że "Dali jasno do zrozumienia idz sobie., to jest zwrot dla mnie infantylny. Podaję dlaczego:
- EU jest dla wszystkich i ma przepisy w tej sprawie, których się trzyma.
Twój status w niemczech (niech będzie z małej dla łatwiejszego porozumiewania się) jest MI nieznany. "to że cie nie chcieli w AA to jasne, tu musisz być twardy" jest pisanie po ścianie. AA jest twardy. Twoja twardość nie ma znaczenia. Nie oszukuj się.
Jeśli nie masz prawa do usług AA, to możesz być twardy, jak kryształ Swarowskiego - i tak nic nie dostaniesz.
Dlatego pytam: co chciałeś i na jakiej podstawie od AA?
- AA jest od tego, jak d... od sr..., aby tobie pomóc. I stara się pomagać zawsze. Czy w końcu pomoże naprawdę - to inna sprawa. Nie pomoże wtedy, gdy nie spełniasz ich warunków. Twoje warunki egzystencjalne są MI nie znane.
Dlatego pytam: co ty dzisiaj jesteś?
- pracę dostaniezawsze, jeśli ją znajdziesz i ją dostaniesz. (wprawdzie durny zwrot, ale najpierw musisz znaleźć pracodawcę, który ciebie zatrudni = masło-maślane). Jeśli pracodawcy nie znajdziesz, to możesz być ambitny, twardy, wyuczony i ostry, ale co ci z tego.
Dlatego pytam: co umiesz na teraz?

btw. zaczniesz kombinować w odpowiedziach do mnie, to wyjdzie od razu, że siedzisz w Polsce i "masz zamiary" (to takie lojalne ostrzeżenie, bo sprawa nie jest na "jęczenie" na forum. Klar?
ale żeś mu pojechał
teraz to pewnie z łóżka nie będzie wstawał
28 lat to nie 11, a "pewien problem" ma się w każdym wieku
btw. wiesz sam, jak jest przecież: aby ci pomóc w takich sprawach, to musisz publicznie "zdjąć majtki", czyli napisać, jak jest naprawdę
edytowany przez niuniel: 17 gru 2013
...przeszło mu, czy ma kolację?
Hey !!
2 lata i coś pracowałem w Hotelu(sprzatanie), do AA poszedłem gdyż moja umowa się skończyła.
Do Doradcy ds. Kariery poszedłem z moim Cv, Dyplomem z Niemieckiego b1 . Oraz z prawie załatwioną szkołą(język Niemiecki b1 zawodowy z miesięczną praktyką) mówię prawię gdyż potrzebna była zgoda beratera. Facet był TWARDY . dał do zrozumienia że mam wracać do sprzątania a szkołą ma być zaoczna wieczorowa bo mam do AA się wstawiać. Tydzień temu napisałem do niego list, z formularzem ze szkoły ....Do dziś nie odpisał .
trochę taki nieporadny jesteś
mam koleżanki, które by cię na surowo schrupały

a z tym listem to się w prezesa bawisz?
edytowany przez MysteryMan: 17 gru 2013
Hey !!
A, cio tio ?

Lukar! On należy do ciebie!
edytowany przez niuniel: 17 gru 2013
Nie, ale składam do niego konkretne zapytanie . A on nic nie odpowiada.
Dlaczego nie porady ?
Cytat: michalpraca
Nie, ale składam do niego konkretne zapytanie . A on nic nie odpowiada.
Dlaczego nie porady ?

jak każdy urzędas pozbył się problemu
pamiętaj to nie Polska, tylko niemcy (zawsze z małej), tam urzędnik jest dla ludzi, a nie jak zostaliśmy nauczeni, że zawsze jesteś petentem
jak nie ten doradca, to powiedź, że chcesz zmienić i idź dalej (politolog hi, hi, hi)
W Polsce urzędnik jest dla ludzi- to dużo wiesz....
Wiem że on chce się mnie pozbyć ale ja się nie dam, od nowego roku będe pisał co tydzień 2 maile o szkołe a potem prośba o zmianę ....
politolog hi, hi, hi- daruj sobie , sam wiem że to pomyłka jest była i będzie- wiec daruj sobie.
Ważne że chce to zmienić. Pośmiej się z tych co kończyli kierunek bez czytania i przykładnia się do nauki
...pogaworzcie sobie, dzieci...
Cytat: michalpraca
W Polsce urzędnik jest dla ludzi- to dużo wiesz....

po studiach i brak rozumienia słowa pisanego :(

nie czekaj na nowy rok, tylko działaj przed świętami
Co masz na myśli ?
Szukam teraz Kursu b2 - za który sam zapłacę skoro JC/AA nie chce mi zapłacić
Cytat: michalpraca
Co masz na myśli ?

napisałem tak: "pamiętaj to nie Polska, tylko niemcy (zawsze z małej), tam urzędnik jest dla ludzi, a nie jak zostaliśmy nauczeni, że zawsze jesteś petentem", ale widać, że masz problemy z rozumieniem słowa pisanego

PS. Płacić to możesz za alkohol i za/na baby.
W sieci jest mnóstwo materiałów/programów do nauki języka
edytowany przez MysteryMan: 19 gru 2013
http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1156042262/Certyfikat-B2-niemiecki.html
Cytat: niuniel
http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1156042262/Certyfikat-B2-niemiecki.html

urocze :))
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie