znicze

Temat przeniesiony do archwium
Czesc
mam takie pytanie czy Niemcy zapalaja na grobach zmarlych znicze. Bylem w Berlinie na cmentarzu i nie widzialem zadnego znicza aha no i pomnikow tez nie widzialem ale moze jest inaczej w innych czesciach Niemiec np na poludniu gdzie zyja katolicy a nie protestanci
Pozdrowienia dlia wszystkich
Są i pomniki i znicze :)
Nie wiem właściwie, ale google na hasło Grablicht 10.500 wskazań, głównie reklam więc skoro kupują to chyba potem zapalają. Z handbucha o Niemczech też by wynikało, że zapalają (http://www.handbuch-deutschland.de/book/pl/002_006_print.html). Ale sama nie widziałam.
wpisywalem haslo na google ale nie znalazlem na przyklad hurtowni zniczy dotarlem tylko do jakiegos artykulu ze w Mainz przed kilku laty nie palono zniczy a teraz trudno znalesc grob na ktorym by sie nia palil szczegolnie w okresie zimowym ale jak wyzej w berlinie nic takiego nie bylo nie bylo tez pomnikow tylko w miejsce pomnika posadzone kwiatki dlatego ciekawi mnie jak to jest na poludniu eventualnie na zachodzie ale widac ze co kraj to obyczaj a gdzie studenka us te rzeczy widzialas?
ja też widziałem w Niemczech na cmentarzu i pomniki też:)
oki ale gdzie w Niemczech ?
np. pomniki (nawet dużo widziałem) w Esens nad Morzem Północnym, Były to pomniki ofiar wojny. A w Bremie kładłem znicze ze znajomą.
dzieki
W Duisburgu :)
zobacz tu :)
http://www.kloesterlein-friedhof.de/friedhof/1024/start.html
http://www.flashgun.de/planetgallery.php?plgallery_nr=78&plgallery_img=4
Pamietam, ze jak bylam w Niemczech na cmentarzu, to bardziej kojarzyl on mi sie z parkiem... alejki, laweczki, zywoploty, a pomiedzy nimi groby...
Temat przeniesiony do archwium

 »

Szkoły językowe