drei sehr kurze Fragen (Berlin + Rechner). Bitte!

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! Mogę prosić o pomoc? Bardzo proszę! I z góry ślicznie dziękuję, zwłaszcza za w miarę szybką odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.

1) Temat legitymacja ciąg dalszy :) Czy aby korzystać ze zniżek na komunikację miejską w Berlinie nie wystarczy mi przypadkiem Immatrikulations-Bescheinigung? Nie sądzę, żeby to było możliwe, ale wolę się upewnić, bo legitki jeszcze nie mam a płacić 67,00 EUR za Monatskarte... Ehhhh... :(

2) Czy w B. istnieje coś takiego jak godzina krytyczna, po której komunikacja miejska kursuje w bardzo ograniczonym stopniu i właściwie nie ma zmiłuj: taksówka albo noc na dworcu?

3) Trochę z innej beczki: czy aby zmienić język Windowsa na niemiecki muszę zainstalować niem. wersję systemu czy można to jakoś reibungslos zmienić np. w panelu sterowania? Miałam ostatnio trochę problemów z komputerem i obawiam się, że jak mi system im Ausland padnie to informatyk będzie miał problem z naprawą. Jeśli obawa bezpodstawna, wyprowadźcie mnie, proszę, z błędu, bo ja się na tym naprawdę nie znam.
Berlin, Pkt 2, die Nachtlinien:

http://www.bvg.de/fun/nachts01.html

Rechner:

um wirklich die Menüs und Fenster usw. auf Deutsch zu haben, muß Windows neu installiert werden, und zwar von einer deutschen CD.

Um nur die Spracheinstellungen zu ändern: Start - Einstellungen - Systemeinstellungen - Regions- und Spracheinstellungen (sorry, so heist das ganze auf Deutsch). Hier kann man im Reiter Sprachen - Details anwählen, Deutsch hinzufügen sofern noch nicht vorhanden, dann kann man im Feld oben Deutsch als Startsprache einstellen und: Fertig.

Aber Vorsicht: Dann gibt es die deutsche Tastatur...

Wenn Du befürchtest, daß deine Installation nicht mehr die beste ist, nimm am besten deine Windows-CD mit. Ein vernüftiger Administrator kriegt das hin - und due merkst auch gleich, ob er vernünftig ist :-)
1. watpie, no chyba ze zaplacilas juz oplate semestralna? najlepiej napisz/zadzwon do firmy ktora zajmuje sie transportem w berlinie i zapytaj :)
2. bez przesady, berlin to nie pipidowa mniejsza:D
3. tak na 90% jestem pewna ze musialabys zainstalowac niemiecka wersje
2. komunikcja w berlinie moze czasem sprawic problemy. W dni powszednie metro i s-bahny kursuja tylko do polnocy (a potem jakos od czwatrej) !! tylko w weekendy jezdza 24 godziny na dobe! ale nie ma tragedii;) zawsze mozna skorzystac z Nachtbus- ow. jezdza przynajmniej raz na pol godziny;)

« 

Zentrale Mittelstufenprüfung