Roradzcie - studiowac w Niemczech ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ,

w tym roku bede konczyl studia (informatyke) ... i jak dobrze pojdzie bede mial inzyniera...
od poczatku tych studiow chcialem studiowac w niemczech ... ale jakos tak wyszlo ze wyladowalem jednak w Polsce...
w niemczech chcialbym robic magistra , ale slyszalem ze jesli ktos robi wlasnie mgr. to musi studiowac jednoczenie dwa kierunki ? ... ale
moim podstawowym problemem jest niestety jezyk ... nie mam tez zadnych certyfikatow ... niemieckiego uczylem sie w liceum a teraz ucze sie sam w
domu ... swego czasu studiowalem rownolegle z inf. germanistyke ...jednak nie podołałem (szczegolnie gdy chce sie byc dobrym na obu kierunkach) ...chodzilem takze na kurs ZMP jednak jego niski poziom spowodowal ze zrezygnowalem ... (gdzie polecacie kursy ZMP)
i teraz mam problem jak dobrze rozegrac ... przede wszystkim musze zrobic certyfikat ... slyszalem tez o czyms takim jak StudienKolleg po ktorym
mozna napisac DSH (studiowal ktos tam ?, jak wyglada taki kurs ? , jak znajomosc jezyka jest wymagana ?) ...czy moze zrobic kurs intensywny w Niemczech - tylko to jest wariant pewnie najbardziej kosztowny (gdzie taki kurs polecacie) .... prosze doradzcie mi , co mam robic by uzyskac ten
poziom DSH (w ciagu pol roku) ...

na jakiej uczelini chcialbym studiowac tez nie wiem ... chcialem w Berlinie na TU ... studiuje ktos z szanownych grupowiczow
moze inf. w Niemczech ??

dziekuje z gory za wszelkie sugestie ...
Pozdrawiam,
Martin