wynagrodzenie

Temat przeniesiony do archwium.
czesc....mam pewien problem otoz od stycznia tego roku weszla ustawa ze operka dostaje 260 ero miesiecznie (do niedawna bylo 205), ja zostalam u tej samej rodziny na drugi rok a w tej chwili upelynaelo juz poltora w sumie.....cigle dostaje 205 euro ale czy mam prawo ubiegac si eo te 260? jakie mam wowczas argumety wysunac...troche bedzie mi z mini ciezko w tej rozmowie bo zapewno ojciec dzieci powie ze nie jestem juz operka bo operstwo moze trwac tylko rok....czyli??? troche mni eto gryzie czy rozpoczynac z nimi rozmowe......
bardzo prosze o porade
bardzo prosze o jakas odezwe........bardzo
smieszna jestes, sorry. wyploszona jak ukrainki w usa...dopomniec sie o swoje nie umiesz?!
powiedz ze wiesz, ze aupair od 2006 maja dostawac 260 i ze maja ci tez tyle dawac.i ze maja ci oddac ta forse, z ktora zalegaja za poprzednie mce.a jak nie to zadzwon do swojej agencji. ewentualnie zmien rodzine. ja bylam u 3 rodzin aupairka i nigdy sie nie dalam zrobic w jajo... u pierwszej rodziny bylam miesiac za 205, ktore mi na nic nie starczylo.u 2 rodziny bylam za 550(mialam z rodzina umowe i klauzule dodatkowa w umowie z agencji), u trzeciej mialam dostawac 300(umowa ustna niestety), a ze mnie orabali i dali 205, to ich zostawilam...gdzie jestes aupair, w jakim miescie?
jak masz jakies pytania to pisz: [email]
a soryy, jak ci powie, ze aupairka juz nie jestes, to powiedz im tschüß. jest tysiac rodzin, ktore szukaja kazdego dnia aupair.jak chcesz to pomoge ci znalesc nowa rodzine...
heheh czesc
noooooo wiem ze powinnam prosto powiedziec o co chodzi ale jest tez sprawa ze nie zostane tu na dlugo do konca kwietnia...... nie chce zeby mi wlasnie powiedzieli ze moge sobie isc czy zmienic rodzine jak mi sie nie podoba..... dlatego potrzebuje silnych czy raczej przekonujacych argumenot..sama nie wiem moze po prostu to zostawie??? ehhhh z reszta napisalam do ciebie juz meila ;) odnosnie poniedzialku.... ;)
ooo agatka :)
oczywiscie, ze masz prawo sie ubiegac o wieksza kase! a ojciec dzieci nie powinien mowic Ci, ze nie jestes operka,skoro JESTES i pracujesz z dziecmi itp. Poza tym drugi rok jestes juz nielegalnie,wiec to jemu powinno zalezec, by to sie nie wydalo. Szczerze nie wiem, jakie sa konsekwencje,gdyby wydalo sie,ze jestes juz nielegelnie. Ale nie obawiaj sie tylko mow o kasie! W koncu wyjedziesz od nich i oni zapomna o Tobie! Nie ma co sie uzalac! Glowa do gory! Dbaj o swoje!!!Powodzenia!
dzieki Wam......heh bede sie ubiegala o swoje....zobaczymy co z tego wyniknie
pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa