szkoły w Hamburgu

Temat przeniesiony do archwium.
Hej :) Chciałam się Was zapytać, czy znacie jakieś gimnazja w Hamburgu oO. Mam 15 lat i szukam tam dla siebie szkoły, ponieważ w najbliższym czasie przeprowadzam się do tego miasta. Są tam jakieś szkoły z internatem? Bo to też mnie bardzo interesuje. z góry dzięki za pomoc :)
HEJ:) Mam podobny problem jak ty tylko ze nie szukam szkoly z internatem tylko normlanej polskiej w Hamburgu.Jestem narazie tu na feriach ale z rodzice chca zostac tu na stale.BOje sie poniewaz nie umiem jezyka.Jak cos sie dowiesz to napisz na forum,chyba ze masz gg to poklikamy i moze razem cos znajdziemy.POsdrawiam
Prosze O poMoc ..jezeli Ktos Byl w takiej Sytuacji i wie jak ja Rozwiazac prosze o szybkie napisanie na forum lub ma [gg] .pozdrawiam
Nie ma polskich szkół . Będziesz chodziła do niemieckiej .Cofną cię o rok , będziesz miała rok przygotowawczy tzn bedziesz się uczyła przez ten cały rok j. niemieckiego a potem już normalnie będziesz się uczyć .
kurcze:( ej Monia a ty tez Bylas w takiej sytuacji?? MIeszkasz w Hamburgu??
Nie nie mieszkam w Hamburgu ale tez tak samo szkoły szukałam . Ale niestety nie było wyjścia więc zostałam w Polsce.
kurcze To sie nie nie dowiedzialam:(:( a ja musze cos zrobic bo ja niemam wyjscia...a nie znasz kogos w podobnej sytuacji do mojej:(??
Jezeli ktos wie jak mi pomoc to prosze pisac!!!kazda pomoc mi sie przyda!
ile ty masz lat? Pytam, bo nie boj sie...
chodze do 2 gim w tym ROku skoncze 15.A mozesz mi pomoc??:)
O ile wiem, polskiej szkoły tu nie ma. Ale, nie bój się - Niemcy nie gryzą - nauczysz się dodatkowego języka. Za rok będziesz umiała po niemiecku. Jeżeli rodzice postanowili tu zostać – nie ma na to rady. Za parę lat możesz robić co chcesz ...
ale ty chodzisz do niemieckiej sql? no wiem nie mam wyjscia ale chciala bym sie dowiedziec jak to wszystko sie odbywa??wiesz moze?
Sadzę, że dostaniesz przyspieszony kurs niemieckiego, niemiecki jest bardzo logiczny i łatwo się uczy. W mig będziesz lepsza od innych obcojęzycznych uczniów, sama zobaczysz…
ale skad to wiesz??czy ja napoczatku bede chodzila do specjalnej klasy?? bo jak sie rodtice dowiadywali ze najpierw bede chodzila do takiej klasy przygotowawczej nie z niemcami tylko dziecki ktore przyjechaly tak jak ja tylko niekoniecznie z polski
"W mig będziesz lepsza od innych obcojęzycznych uczniów"

:-)
czemu nie odp na moje pytania?
Mam Prosbe jezeli kTos Ma tyle lat co ja byl lub jest w podobnej sytuacji i mieszka w Hamburhu prosze napisac!!Razniej by mi bylo gdymbym znala kogos w Hamburgu.POzdrawiam
to nie dotyczy gimnazjum tylko podstawowej, ale pewnie jest podobnie. Mój syn chodzi teraz w Polsce do 2 kl. Od czerwca będziemy w Hamburgu i tam pójdzie do szkoły. w szkole powiedziano mam, że mamy trzy wyjścia:
- pójdzie do 3 klasy ma czas rok żeby nauczyć sie czytać i pisać, jak będzie źle powtórzy klasę
- pójdzie do drugiej klasy
- pójdzie do trzecie klasy ale w innej szkole gdzie są klasy integracyjne(mieszanka narodów)po roku wróci do niemieckiej czwartej klasy
najlepiej zrobić jak my, odszukać szkołę, gdzie ewentualnie miałoby się uczęszczać, zazwyczaj maja stronę w internecie i wtedy zadzwonić tam lub napisać i wszystko sie dowiedzieć
my z moim bratek jestesmy zapisani juz do szkoly ja do gimnazjum on do postwowki i on w polsce chodzil do 2kl i tu tez pojdzie do takiej.BEdzie mial kolege polaka ktory bedzie mu pomagal i oprowadzal po szkole a ja bede chodzic do tej klasy integracyjne czyli mam w klasie 3 polakow 2 turki i murzynke.Mam nadzieje ze bedzie dobrze:) tylko szukam jakis kolezanek w moim wieku z hamburga.:) POlek oczywiscie!!POZDRAWIAM
Hey, ja także przeprowadzam się do Hamburga, od nowego roku szkolnego będe chodzić tam do szkoły ale jeszcze nie wiem do jakiej. Nie bardzo znam język ;/. Zależy mi na tym żeby kogoś poznać jeszcze przed przeprowadzką, jeśli mogłabyś podać mi swoje gg byłabym wdzięczna albo napisz do mnie 7799078. Pzdr ;]
Siema, mam podobny problem...Od przyszłego roku szkolnego będe uczył się w Hamburgu...znacie może jakieś stronki szkół w okolicy barmeku, lub friedrichsbergu? może być trochę dalej, byle na dulsbergu...pozdrawiam...
Za 1,5 przenosze się do Frankfurtu. Moi rodzice świetnie znają niemicki, kiedyś już mieszkałam w Niemczech, ale nie umiem niemieckiego dobrze, mam teraz 1,5 roku żeby się douczyć ;) Boje się troche przenosić,bo wkońcu to nowa szkoła, nowi ludzie. Jest ktoś może z okolic Frankfuru ? ;)
**Frankfurtu
Aa. I mam 13 lat ;d
Czy ktos chodzi w niemczech do jakiejs szkoly z internatem ? Zalezy mi na jakims dobrym szukalam troch w necie ale nie zanlazlam . Tylko chialabym zeby ta szkola byla w polnocy niemiec :) Z gory dzieki jak by kto mi umial pomoc :)

P.S. Znam niemiecki wiec to ma byc zwykla niemiecka szkola ;P
Czesc
Zauwazylem ze przeprowadzasz sie do Hamburga i chcialabys kogos tu poznac :)
Ja mieszkam w Hamburgu i chetnie Cie poznam.
Na imie mam Adrian i mam 18 lat wiec jak bedziesz chciala mnie poznac to pisz na [gg]
No i sie stalo...troche pozniej ale jednak...JEstem juz w HH i szukam szkoly...i znajomych Polakow, jak mieszkacie w HH i checie napisac to zapraszam na gadu 6172220
P.s JEstem z 93
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Do autora strony - uwagi, propozycje

 »

Zertifikat Deutsch