legalny pobyt w niemczech!!!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!!!!Od dwoch lat mieszkam w Niemczech przez te dwa lata dostawalam Harz4.Zaltwialam to z moim chlopakiem ktory jest niemcem , od paru tygodni mam jednak problemy z ausländeramt mowia ze bycie tu z niemcem to zaden powod aby tutaj mieszkac , zabrali mi pieniadze i mowia ze musze wracac do polski czy to prawda?????????? Czy moze pojscie do szkoly z matura byloby rozwiazaniem,
bo ponoc jesli sie tutaj ktos uczy ma prawo do pobytu????????
Blagam pomozcie
hmm
Z tego co wiem to aby mieszkac w Niemczech nie zaleznie czy z chlopakiem czy bez musisz wykazac,ze potrafisz sie utrzymac - nie pobierajac od miasta ani grosza tj nie korzystajac z socialu etc. Mimo iz Polska jest w EU musisz miec pozwolenie na pobyt w przeciwnym razie rzeczywiscie po 3 miesiacach musialabys opuscic Niemcy _ ale to wiaze sie z biurokracja i tak na prawde nikt nie sprawdza ile czasu tu jestes.Zeby isc do szkoly tez musisz miec pozwolenie tj ja musialam je zdobyc ale moge sie mylic.Nie rozumie tylko na jakiej podstawie pobieralas pieniadze??????
Witam, bylam w podobnej sytuacji jak chcesz pogadac napisz na [gg] , jak bede mogla to cos doradze czesc
Hej!Stepniowa Ja w zeszlym tygodniu bylam w biurze obcokrajowcow,probowalam zalatwic papiery na pobyt tutaj,nie udalo sie,bo moj chlopak nie pracuje,a jestem u niego zameldowana,tylko,ze mi nikt nie powiedzial,ze musze wracac do Polski.Wydaje mi sie ze to nie prawda,Polska jest w EU,mozesz nawet sama na swoje
nazwisko mieszkanie wynajac.Jak cos to napisz do mnie : [email]
Pozdrawiam goraco!
ja mieszkam w Austrii od 2 lat i nikt nigdy nie robil problemow, bo przeciez Polska jest w EU. Moge tak dlugo byc tutaj jak tylko mnie sie podoba z tym warunkiem, ze nie moge isc do pracy. mysle, ze w Niemczech jest podobnie, wiec nie rozumiem o co chodzi, ze masz wracac do Polski.
ja co prawda nie wiem jak ta sprawa wyglada ale wlasnie mnie tez interesuje.. chcialabym wyjechac do chlopaka do berlina jednak chcialabym tam jakies pare groszy zarobic.. no i dobrze by bylo legalnie.. ponadto interesuje mnie sprawa wlasnie pobytu tam.. co gdzie i jak zalatwic i jakie sa na to wszystko szanse.. jak mozecie to piszcie na moj email: [email]
z gory dzieki :*
pozdrawiam :)
dzieki za wszystkie podpowiedzi jak narazie wszystko sie udalo sama sobie wiecej strachu narobilam niz to wszystko warte bo za szybko zawsze panikuje
jesli moge komus w czyms pomoc to piszcie na [gg]
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia