Studia w DE+praca-czy to mozliwe?

Temat przeniesiony do archwium.
hi!
chcialabym isc na studia do DE,mam juz dsh i daf ale nie mam kasy!:-(
i nie wiem co robic zeby sie to udalo . tzn ja bym musiala na wszystko sama zapracowac i boje sie ze sie nie uda,bo musez miec ponad 500 euro w mies. a do tego jeszcze oplaty! i nie wiem czy zawsze znajde jakas praca studencka,mozecie mi ktos pomoc cos wymyslec?dzieki
cześć!
Studiując masz prawo do legalnej pracy choć tylko jakimś okrojonym wymiarzę godzin, chyba 120 rocznie, ale podobno to jakos jest do obejścia lub raczej do zatajenia. A to czy uda ci się coś znaleźć to już inna sprawa... Zależy od szczęścia i twojej osobowości. Jedno jest pewne: studiując tam masz prawo zgłosić się nawet do urzędu pracy. Nikt nie da ci jednak gwarancji, że uda się mieć pracę i zarabiać ponad 500 euro miesięcznie.
A tak przy okazji: o jakim kierunku myślisz? i w jakim mieście? Bo ja też wybieram się na studia do Dt. Pozdrownienia!! lu
Jako studentka mozesz pracowac calych 90 dni w roku.
hi lukas!
no ja mysle o berlinie bo tam nie ma oplat,NRW podoba mi sie bardziej mieszkalam tam ponad rok ale nie wyrobie z tymi oplatami prawie 700 euro na semestr!
chce studiowac soziologie albo erziehungswissenschaften,mam juz dsh i tesf daf czyli niby nic nie stoi na przeszkodzie oprocz KASY!:-(
obawiam sie ze w berlinie nie bedzie latwo czegos znalezc bo tam tyle ludzi sie uczy,ale to w sumie miasto kolos wiec szanse sa... nie wiem juz ..
a jak to jest u ciebie? jakie masz plany?
pozdr.!

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Inne