PROSZE O POMOC

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Bardzo proszę o krótką wypowiedz na temat:
"Jak ja chronię środowisko ?"

Z góry dziękuje,
Viele Gruße
Jsa chronię np. dobrze :P ;)


Gruß

nichts für ungut, aber selbst zu denken wäre angebracht :)
idealnie :D
no ale niestety chciałbym, żeby mi ktoś pomógł a nie robił sobie jaja ;]
Miało być krótko ;)

Mogę Ci doradzić, żebyś napisał coś po polsku, to ktoś Ci pomoże przetłumaczyć. Poza tym w internecie możesz znaleźć masę stron ze słownictwem do tego tematu. Najprościej jest iść na łatwiznę... nie?
fakt ;]
to może być coś takiego:


Staram się dbać o środowisko. Wszystkie śmieci segreguje i wyrzucam do odpowiednich pojemników. Na zakupy zawsze wybieram sie z papierowymi torbami. Unikam reklamówek oraz napojów w puszkach. Bardzo często jeżdżę na rowerze, zamiast samochodem. Wole sportowy tryb życia. Nie popieram palenia śmieci, które często widzę "za oknem". Dbam o nadużywanie energii w domu, wyłączam zawsze wszystkie urządzenia przed wyjściem z domu. Nie rzucam papierków bo gumach i batonach na chodniki. Zwracam uwagę jeśli ludzie zanieczyszczają środowisko. Jestem zwolennikiem życia, takiego, aby środowisko było czyste.


dziękuję, z góry :)
nikt nie pomoże ? ;(
normalnie aż mnie zmusiłeś/aś do napisania samemu, ale jestem ciekaw czy mi to dobrze wyszło ;))
bardziej życzliwy/wa mogłbyś/mogłabyś być :)

pozdrawiam, w sumie dzięki za zmobilizowanie :D
Ich meine, daß das Thema des Umweltschutzes sehr wichtig ist.
Wir sollen den Müll sortieren und ihn in die entsprechenden Container
entsorgen.
Wir müssen unseren Müll in Glas, Papier, Küchenmüll und Plastik trennen.
Glas muß in die weiße Mülltonne gelangen und Papier gehört in die blaue Altpapiertonne.
Das Altpapier muß auch gesammelt werden, weil es dann aufarbeitet werden kann. Dadurch könnten unsere Wälder geschützt werden.
Wir müssen alte Baterien durch Batterie-Sammelstellen entsorgen, wo es Sondermüllcontainer gibt.
Es ist sehr wichtig,daß wir zum Einkaufen eine Textiltasche oder einen Einkaufskorb mitnehmen.
Man kann auch vernünftig einkaufen.
Wir müssen dabei auf Getränkedosen und Einwegflaschen verzichten !
Plastikflaschen dürfen nicht einfach weggeworfen werden.
Wir können auch Energie und Wasser sparen.Anstatt in einer Badewanne zu baden,konnen wir duschen.
Wir sollen Geschirrspülmaschinen kaufen, anstatt das Geschirr unter laufendem Wasser zu spülen.
Man soll auch die Luft nicht mit einem Mofa oder Motorrad verschmutzen und besser auf ein Fahrrad umsteigen.
Tun wir das!Die Welt wird besser sein.



to moja wypowiedx na temt jak my mozemy chronic środowisko..pozmieniaj tylko troche zamiast os1 lmn. na 1 lpoj :P jak nie wiesz o co chodzi a=w jakims zdaniu to pytaj
Ja jestem bardzo życzliwą osobą :) przynajmniej tak mówią o mnie inni.

>pozdrawiam, w sumie dzięki za zmobilizowanie :D

Nie ma za co :D
skoro tak dobrze Ci idzie (zmobilizowany już jesteś) no to teraz tylko spróbuj trochę potłumaczyć. Ja ze swojej strony obiecuję Twój przetłumaczony tekst poprawić. (A ja nie rzucam słów na wiatr) Możesz przesłać na maila lub tutaj zostawić :)

Liebe Grüße für Dich
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Brak wkładu własnego