prosze o pomoc , ratujcie

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

prosze uprzejmię o pomoc, sama sobię nie poradzę.

Drogi Klausie
Nazywam się Andrzej Wujek i podobnie jak Ty biorę udział w wymianie polsko-niemieckiej. Mieszkam w polsce , w Krakowie. Mam 45 lat i jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch synów- Karola i Michała. Jestem od dwóch lat również dziadkiem, moja wnuczka na imię ma Karolinka. W domu w którym mieszkamy jest jeszcze jednen domownik- pies Pikuś. Moim hobby jest wędkarstwo, w wolnym czasie łowię ryby albo spędzam go w domu z rodziną. Bardzo się cieszę że mam możliwość wzięcia udziału w wymianie polsko niemieckiej i ciekawi mnie czy Tobie też się to podoba. Napisz mi coś o sobie. Po raz pierwszy bierzesz udział w wymianie?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Andrzej.


Drogi Andrzeju.
Bardzo dziękuje za Twój list. Podobnie jak Ty bardzo ciesze się z wziecia udziału w wymianie. To ciekawe doświadczenie i lepszej nauki języka. Ja mam 40 lat, żonę Kasię i córkę Amelię. Mieszkamy pod Berlinem w małym miasteczku. Moim hobby są motocykle. W wolnym czasie z przyjaciółmi jeżdzę sobie po okolicy. Pytałeś czy pierwszy raz biorę udział w wymianie, tak to moja pierwsza wymiana polsko-niemiecka. Bardzo mi miło że napisałeś.
Pozdrawiam i do zobaczenia Klaus.





-Cześć, idziesz do Basi na urodziny?
- Tak, dostałem zaproszenie, dlaczego pytasz?
-Zastanawiam się nad kupnem prezentu, może kupimy coś razem?
-Sądze że to dobry pomysł, masz jakieś propozycje?
-Myślałem że moglibyśmy kupić jej perfumy które lubi
-Wydaje mi się że perfumy to mało oryginalny prezent. Może kupimy jej biżuterię, proponuję zegarek.
-Widziałem, że Patryk już kupił jej zegarek więc chyba musimy wybrać coś innego. Co myślisz o kolczykach?
-Bardzo ciekawa propozycja. To dobry pomysł. Kupmy jej kolczyki, na pewno się jej spodobają.
-W takim razie do zobaczenia wieczorem na zakupach.
-Do zobaczenia.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie