Bardzo proszę!! Pilne!!!! cz. IMPERFEKT

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Cześć Wam.!
Bardzo mam prośbę o napisanie jakiegoś dnia tygodnia tylko 1 (co robiłam? jak go spędziłam.? z kim.?) w cz. IMPERFEKT ( jako JA) i napisanie po polsku.
Halo, jestem Kasia!
-> Hallo, ich bin Kasia!

Chce wam opowiedziec jak spedzam czas w poniedzialek.
-> Ich möchte euch davon erzählen, wie ich meine Zeit am Montag verbringe.

Co clay dzien robie i tak dalej.
-> Was mache ich den ganzen Tag und usw. (und so weiter)

Wiec spie do godziny 6, bo przed pojsciem do szkoly musze sie zrobic na bustwo.
-> Also ich schlaffe bis sechs, denn vor dem Weggehen in die Schule muss ich mich sehr schön machen, wie eine Prinzesin.

Spedzam godzine w lazience i pozniej po zrobieniu lozka pakuje sie do szkoly.
-> So brauche ich eine Stunde im Badezimmer und später, nachdem ich mein Bett gemacht habe, packe ich meine Sachen für die Schule.


W poniedzialek nie mam duzo zajec, ale mam j. Niemiecki, wiec musze sie duzo starac, by nie dostac jakiejs zlej oceny.
-> Am Montag habe ich nicht so viel Unterricht, aber ich habe Deutsch, so dass ich mich sehr anstrengen muss, um keine schlechte Note zu bekommen.

Szkola trwa do godziny 15 i potem musze isc do domu na obiadek.
-> Die Schule dauert bis 15 Uhr und dann muss ich nach Huase zum Mittagessen.

Po obiedzie moge sie rozpakowac i troszke polezec w lozku.
-> Nach dem Mittagessen kann ich mich auspacken und ein wenig in meinem Bett liegen.

Pozniej ide do Magdy i sluchamy sobie muzyki albo sprawdzamy nasze e-maile, czy moze dostalismy juz poczte od chlopakow z Ameryki, dokladnie z Las Vegas.
-> Später gehe ich zu Magda und wir hören uns Musik oder checken wir unsere E-Mails, ob wir keine Post von unseren Kollegen aus Amerika, genauer aus Las Vegas, erhalten haben.

Tak okolo 18 musze do domu i powoli szykuje sie znowu do szkoly i do lozka. I tak mija mi poniedzialek.
-> So gegen 18 Uhr muss ich nach Hause und muss mich wieder auf die Schule vorbereiten, und dann gehe ich ins Bett. Und so vergeht mein Montag.
musisz jeszcze tylko presens na perfekt zmienic!
Wydaje mi się, że każda przeglądarka ma wbudowaną funkcję podkreślania literówek i błędów ortograficznych. To pozwala uniknąć pomyłek w stylu: bustwo, Huase, schlaffe, Prinzesin, presens usw. Błędy stylistyczne, pleonastyczne, logiczne, składniowe, gramatyczne (w tym niektóre fleksyjne) poprawi tylko człowiek...

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia