potrzebuję pilnie pomocy - list+mail

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

nie wyrabiam z tym wszystkim naraz, potrzebuję niżej podany list oraz mail po Niemiecku ....

byłeś świadkiem kradzieży w sklepie. Napisz do koleżanki z Austrii e-mail, w którym:
-przeprosisz że długo nie pisałeś i podasz powód
-opiszesz zaistniałe wydarzenie i swoją reakcję na nie
-napiszesz o sposobie ujęcia złodzieja i prawdopodobnych konsekwencjach jego czynu
-zapytasz o tego typu zjawiskach w Austrii i sposoby jego rozwiązywania

we ferie chcesz wyjechać z koleżanką na narty do Austrii. napisz list w którym:
-zapytasz o termin rozpoczęcia jej ferii i wyrazisz chęć spędzenia ich z tobą
-zapytaj do jakiej miejscowości chce jechać i dlaczego
-sam zaproponuj biuro podróży i miejscowość
-zaproponuj środek transportu
może znajdzie się ktoś dla którego pisanie po niemiecku nie sprawia problemów .....
No, gdzie ten list i mail, bo czegoś go tu nie widzę.
musi być 120-140 słów a ciężko ustalić ile wyjdzie na niemiecki no ale to najwyżej dopiszę ;)

Przepraszam że długo nie pisałem do ciebie ale byłem zajęty.
Tydzień temu byłem świadkiem kradzieży w sklepie. Kupowałem koszulkę, podobną ukradł chłopiec
nie podobało mi się to. Zawołałem ochronę . Oni złapali złodzieja ale prawdopodobnie nic mu nie zrobią bo jest niepełnoletni. W Austri jest podobnie ? Jak tam walczy się z kradzieżami w sklepach?

Dawno się nie widzieliśmy. Kiedy zaczynają ci sie ferie ?
Może spędzimy je razem? Gdzie lubisz jeździć na narty ? Co jest tam ciekawego ?
Ja proponuje biuro podróży z polski. Proponuję Austrię . Mają ciekawą ofertę.
Jest to podróż pociągiem. Proszę jedź ze mną . Rozmyśl i odpowiedz jak najszybciej.
Hejka! Widzę, że ty jesteś Speedy-Gonzales?
A, to, co po polsku napisałeś odpowiada warunkom postawionym w zadaniu? Oj, chyba trzeba będzie to forum zmienić tymczasowo na "szlifowanie polskiego". Ty NIC (znaczy: ni czorta) w obuch językach?
edytowany przez zochama: 30 mar 2011
tak mniej więcej to ma wyglądać, nie musi być dosadnie z tematem.....może być bardziej rozwinięte aniżeli to co napisałem
pomożesz czy lubisz krytykować ? ;)
No, to zrób wreszcie "dosadnie" i nie dyskutuj. Ja tego tekstu nie potrzebuję. Inni też nie. Nie zauważyłeś tego jeszcze?
to co ja mam napisać ?
dzięki za pomoc .....peace !
Keine Ursache!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie