Tworzenie zdania względnego proszę o pomoc!

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Cześć mam mały problem, nie byłem na zajęciach ponieważ byłem chory i się dowiedziałem o pracy domowej że mamy przekształcić w zdania względne te o to poniższe. Czy mógłbym prosić o wytłumaczenie o co tu chodzi co trzeba dodać ? Oraz o zrobienie tych zdań? mam to na rano :/ niestety tak późno się o tym dopiero dowiedziałem ( koleżanka dopiero raczyła mnie poinformować :/)

1.Das ist Herr Wiemer. Sein Sohn arbeitet in unserem Büro.
2. Der Dieb hat der Frau ihre Tasche gestohlen. Sein Foto ist gestern in Fernsehen gezeigt worden.
3. Die Stadt wurde wieder aufgebaut. Sie war im Krieg völlig zerstört worden.
4. Vorgestern habe ich in der Bibliothek Bücher bestellt. Ich kann sie heute abholen.
5. Sie haben den Touristen geholfen. Sie waren sehr dankbar.
6. Hast du das Buch schon gelesen? Ich habe es dir geliehen.
7. Das Bild ist sehr alt. Meine Mutter ist auf diesem Bild noch ein kleines Kind.

Dziękuje bardzo za pomoc.
Przecież już odrobione, to czego?