Odpowiedzi do ćwiczeń maturalnych

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Witajcie. Niestety moja sytuacja z niemieckiego wynosi jeden, dlatego jako klasa prawie maturalna muszę zaliczyć ten przedmiot. Za sobą mam już 40 pytań i odpowiedzi, przede mną kolejne 30 - większość postaram się zrobić sam, ale liczę na przyjacielskie więzi polaka z polakiem i pomoc odnośnie 10 z nich. Moja sytuacja jest patowa, stąd też taka desperacja i potrzebna pomoc.


Otone one:
1 Wie oft in der Woche machst du Einkäufe?
2 Welche Artikel / Was kaufst du gewöhnlich?
3 Was kaufst du gewöhnlich und was kaufen in der Regel deine Eltern / deine Geschwister?
4 Wofür gibst du dein Taschengeld aus?
5 Erzähle von deinen letzten Einkäufen.
6 Welche Vor- oder Nachteile hat für dich Einkaufen im Supermarkt?
7 Wo kaufst du besonders gern ein? Warum?
8 Welche Sportarten treibst du regelmäßig?
9 Was sind die beliebtesten Sportdisziplinen bei Jugendlichen?
10 Welche Sportart ist, deiner Meinung nach, besonders interessant?


Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam,
~Faklop
Dodam tylko, że odpowiedzi to maksymalnie 2-3 zdania, dlatego dla kogoś, kto jest dobry z Niemieckiego nie byloby to trudnym zadaniem w przeciwieństwie do mnie, ktory ma problemy z czasami itp.
Do nauki niemieckiego nie wolno nikogo zmuszać!

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie