List na niemiecki

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Napiszecie mi list na niemiecki? Sama nie umiem go ułożyć po polsku a co dopiero w innym języku.

Ma to być list do nowej koleżanki z Niemiec, w którym:
- przedstawisz siebie i swoje zainteresowania (Alicja, 16 lat, rysowanie, słuchanie muzyki (rock i maetal))
- opowiesz jaką masz rodzinę (mieszkam z siostrą-7lat, rodzicami i dziadkami)
- opiszesz co zazwyczaj robisz po szkole, a co w weekendy (po szkole pomagam w domu, odrabiam prace domowe i uczę się, w weekendy spotykam się z przyjaciółką)
- powiesz czy często dochodzi do konfliktów w twojej rodzinie i jak rozwiązujesz takie sytuacje (to chyba najgłupszy punkt bo po co komu to wiedzieć? rzadko dochodzi do konfliktów i nie wiem jak rozwiązywać takie konflikty tu możecie coś wymyślić)


Z góry wszystkim dziękuję!
(nie krytykujcie mnie jeśli dodaje to nie tu gdzie trzeba bo pierwszy raz korzystam z tego typu forum)
Po polsku też nie umiesz?
Dobre!
Jaki jest twój język ojczysty i, w której klasie jesteś?
no nie umiem
humanistką nie jestem
trzeba być homonistką, żeby się przedstawić?
Biedne te polskie dzieci dzisiaj.
tylko nie biedne! nic nie poradzę na to że każdy nauczyciel uważa swój przedmiot za najważniejszy i każdy zadaje mnóstwo zadań do domu
nie potrafię wszystkiego na raz ogarnąć
poza tym nie wiem jak opisać moją sytuację w rodzinie

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego