Potrzebuję pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Mam do napisania dwa zadania i nie wiem jak się za nie zabrać, mógłby ktoś wzór napisać, proszę:
1) Twój przyjaciel z Niemiec zwierzył Ci się w ostatnim e-mailu ze swojego problemu. W ostatnim czasie dość dużo przytył, co bardzo go martwi. Dlatego też prosi cię o pomoc. W odpowiedzi na jego e-mail:
* napisz, że też zmagałeś się z takim problemem,
* poradź, co powinien zrobić, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów,
* zaproponuj wspólny aktywny wypoczynek w górach,
* wyraź nadzieję, że twoje porady pomogą jemu w osiągnięciu wymarzonego wyglądu.
2) Niedawno kupiłeś nowy telefon komórkowy. Niestety, nie wszystko w tym aparacie działa. Znalazłeś w internecie adres e-mailowy producenta. Napisz do niego lisy, w którym:
* podasz, kiedy kupiłeś aparat,
* opiszesz usterkę,
* zapytasz, co ci przysługuje w ramach trwającej gwarancji,
* podasz kontakt do siebie.
Niemiecki dla mnie jest straszny, nigdy w zyciu nie naucze sie tego jezyka. Wiec jesli masz czas i chce ci sie to napisac, to na prawde bede dozgonnie wdzieczna.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia