praca za granicą

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Proszę bardzo o przetłumaczcie mi to na język niemiecki. Nie musi być dosłownie tak jak napisałam:) (wady i zalety pracy za granicą)

zalety: największym plusem pracy za granicą jest wynagrodzenie. Pieniądze za pracę są większe niż za wynagrodzenie w Polsce. Dotyczy to zarówno pracy tymczasowej (np. wakacyjnej) oraz stałej. Czynnik ten bardzo często decyduje, że polscy emigranci postanawiają na stałe pozostać za granicą i tam wieść dalsze życie. Kolejną zaletą jest to że praca na emigracji to najlepsza możliwość podszlifowania języka obcego. Ma to ogromne znaczenie np. dla studentów, którzy dany język znają tylko ze szkolnych lekcji. Praca za granicą to także doskonała okazja do zapoznania się z nieznaną nam kulturą i obyczajami. Dodatkowo emigracja w celach zarobkowych to jedyna w swoim rodzaju „szkoła życia”, która uczy samodzielności i odpowiedzialności. Wyjazd za granicę jest bardzo dobrą okazją na poznanie kultury i obyczajów danego kraju.

Wady: Wyjazd z kraju wiąże się z opuszczeniem przyjaciół i rodziny. Tęsknota za bliskimi może sprawić, że nawet bardzo dobrze opłacana praca nie będzie sprawiać nam przyjemności. Często na wyjazd za granicę decydują się osoby, które niezbyt dobrze władają danym językiem obcym. Bariera językowa może okazać się zatem nie do przejścia i minie sporo czasu, zanim pracownik odnajdzie się w zupełnie nowej dla niego rzeczywistości. Największą wadą pracy za granicą są posady, jakie oferuje się Polakom. Najczęściej są to etaty, których nie chcą przyjąć obywatele konkretnego państwa, ze względu na ich niski status społeczny. Są to na przykład prace sezonowe: zbieranie truskawek, malin. Praca za granicą niestety często też wiąże się z jej szybką utratą i pozostaniem bez pracy.
i do tej pory nie sklepałaś jednego zdania po niemiecku?
a, po co, jak ty zaraz sklepiesz?
yyy nie :)
założysz się?
yyy nie. :)
wiedziałem, że zaraz sklepiesz
renia mówiła głośno, że jest chętna na sklepanie i to nie jednego.. zdania.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka