prawo do opieki nad dzieckiem.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Pisze z prośba o pomoc. Mieszkam od 3lat wraz z moim partnerem w de od 2lat mamy dziecko bez ślubu.Na dzien dzisiejszy sie rozstajemy wyjezdzamy z corka do innego miasta na terenie de. Problemem jest to zedziecko ma nazwosko ojca, podpisalismy tylko dokument o uznanie ojcostwa nic wiecej. Oboje jestesmy polakami i dziecko do 18 roku rowniez , chociaz w Pl nie istnieje nie ma meldunku ani niczego. wiec jakie prawa ma ojciec ? i jak mam temu zapobiec zeby nie robil nam problemow? prosze o pomoc pilnie!
Jakie mam prawa ?Czego moge sie spodziewac z jego strony?
Jakie on ma prawa? Takie same jak ty do dziecka. Mimo, że dziecko niby nie istnieje, nie ma obywatelstwa polskiego, ma rodziców Polaków i został uznany przez ojca. Nie rozumiem trochę tej sytuacji, jak można doprowadzić do tego, że dziecko nie jest nigdzie zameldowane i nie ma obywatelstwa. To jest mało, że nieodpowiedzialne..
Jeśli chodzi o prawo w polszy, to masz takie same prawa co ojciec. Tzn. nie możesz sobie jeździć gdzie ci się żywnie podoba, bez zgody, bądź chociaż rozeznania o tym ze strony ojca.
A jeśli już na takie akcje jesteś zdecydowana, to jest zagranica. Dziecko jest w patowej sytuacji, bo jest, jakby jego nie było. Wątpię, że ojciec będzie w stanie cokolwiek zrobić. Musiałby sprawę założyć i to w Polsce. A resztę u adwokata by się trzeba dowiedzieć..
dokument uznania ojcostwa jest podpisany w de i jest zameldowana na terenie niemiec poniewaz tam mieszkamy i nie mamy zamiaru wracac do Pl. tylko do innego miasta w De. Wiec jak dziecko nie istnieje?/ nie mago poprostu w Pl rejestrze!
pisz na mypolacy.de, a najlepiej do idź do Rechtsanwalta

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie