RECENZJA

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Witam czy pomoże mi ktoś z przetłumaczeniem tekstu mojej recenzji ksiażki F.Durenmatta "wizyta starszej pani" ??

Dramat Friedricha Dürrenmatta ukazuje konflikt interesu zbiorowości i jednostki, poddaje w wątpliwość obowiązujące normy etyczne. Kiedy do miasteczka Gullen w Szwajcarii przybywa Klara Zachanassian, życie wszystkich mieszkańców zostaje odmienione raz na zawsze.
W utworze Dürrenmatta znajdujemy dużo humoru. Jednocześnie sztuka ta wstrząsa i zasiewa w duszy ziarenko niepokoju. Zawsze wierzyłam w ludzi, jednak postawa mieszkańców Gullen przeraziła mnie. Dürrenmatt przedstawia kruchość moralnych zasad, odrzucanych dla przewidywanej korzyści: idee nieuchronnie przegrywają z pieniędzmi. W dramacie ginie nie tylko Ill, giną także zasady regulujące życie społeczne - pod naporem instynktu posiadania.
"Wizyta starszej pani" jest książką którą polecam wszystkim.Ukazane tutaj reakcje i zachowania ludzi można także przenieść do realnego świata. Po przeczytaniu jej można odnieść wrażenie większej wrażliwość naszego sumienia. POLECAM.

Z góry dziękuję

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie